با آمدن Safari 15، مرورگر اپل در حال حاضر دارای یک ویژگی مخفی است که به شما امکان می‌دهد آدرس‌های وب یا همان URL ده‌ها برگه باز را به‌طور هم‌زمان کپی کنید. در اینجا نحوه کپی کردن آدرس‌های وب از چندین برگه باز مرورگر Safari درMac ، iPhone و iPad را بررسی خواهیم گرد.

 

آنچه شما نیاز دارید

اپل ویژگی جدید Copy Links را در Safari 15 اضافه کرد تا نشانی‌های اینترنتی را از برگه‌های باز درiPhone ، iPad و Mac بتوان کپی کرد. برای استفاده از Safari 15، باید iOS 15 یا iPadOS 15 یا بالاتر را به ترتیب در iPhone و iPad خود نصب کرده باشید. در Mac که macOS Big Sur یا بالاتر دارد، می‌توانید آخرین نسخه Safari را با استفاده از ویژگی Software Update از System Preferences به‌روز‌رسانی کنید.

 

نحوه کپی کردن URL برگه‌های Safari در iPhone یا iPad

ابتدا، مرورگر Safari را در iPhone یا iPad خود باز کنید و همه وب‌سایتهایی که می‌خواهید آدرس اینترنتی آن‌ها کپی شود را باز کنید. در iPad، بسته به طرح نوار برگه خود، روی دکمه برگه‌ها به شکل چهار مربع یا دکمه + ضربه بزنید. در iPhone، روی دکمه Tabs به شکل ۲ مربع روی هم در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

 

 

همه برگه‌های باز به‌صورت شبکه‌ای از تصاویر کوچک نمایش داده می‌شوند و تعداد برگه‌های باز در نوار ابزار نمایش داده می‌شود. روی دکمه Tabs که در کنار آن تعداد برگه‌های باز نمایش داده می‌شود از نوار بالا در iPad و نوار پایین در iPhone ضربه بزنید.

 

 

در منوی Tab Groups که ظاهر می‌شود، روی دکمه Edit ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، روی دکمه سه نقطه داخل دایره ضربه بزنید و سپس Copy Links را انتخاب کنید.

 

 

همه نشانی‌های اینترنتی برگه‌های باز در کلیپ بورد شما کپی می‌شوند. می‌توانید در هر جایی که امکان قرار دادن متن وجود دارد از آن‌ها استفاده کنید. پس از کپی شدن همه آدرس‌ها، می‌توانید همه برگه‌های باز Safari را در صورت تمایل ببندید.

 

نحوه کپی کردن URL برگه‌های Safari در Mac

کپی کردن آدرس‌های اینترنتی از برگه‌های باز مرورگر Safari در Mac کار ساده‌ای است. پس از باز کردن چندید برگه در Safari، روی دکمه Sidebar به شکل یک مستطیل با نوار کناری در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید تا باز شود.

 

 

هنگامی که منوی Sidebar باز می‌شود، روی منوی  Tabsکه در کنار آن تعداد برگه‌های باز نمایش داده می‌شود، کلیک راست کنید.

 

 

سپس، روی گزینه Copy Links برای کپی کردن URL برگه‌های باز در کلیپ بورد کلیک کنید. پس از آن، دوباره روی دکمه Sidebar کلیک کنید تا بسته شود.

 

 

کار تمام است، می‌توانید از نشانی‌های اینترنتی کپی شده در پیام، ایمیل، اپلیکیشن یا هرجایی که دوست دارید استفاده کنید.