امروزه، ما برای همه چیز یک جایگزین جدید انتخاب می‌کنیم. چه یک سرویس گیرنده ایمیل باشد و چه یک اپلیکیشن پیام‌رسان، بدون در نظر گرفتن پلتفرم همیشه گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما اغلب، آنچه ما را از تغییر پلتفرم‌ها و سرویس‌ها باز می‌دارد، نگرانی از دست دادن داده‌ها است. خب اگر به دنبال تغییر پلتفرم WhatsApp به Telegram هستید، مطمئناً اینطور نیست.

 

چه چت‌های شخصی باشد و چه گروهی، انتقال آن‌ها سخت‌تر از به اشتراک گذاری یک موقعیت مکانی در تلگرام نیست. در این‌جا نحوه انتقال چت‌های شخصی و چت‌های گروهی از WhatsApp به تلگرام را در چند مرحله ساده به شما خواهیم گفت.

 

نحوه انتقال پیام‌های شخصی WhatsApp به تلگرام

بعد از این که تلگرام را در گوشی خود نصب کردید، می‌توانید گفت و گو‌های شخصی WhatsApp را به همراه فایل‌های رسانه‌ای موجود در همان گفت و گو به تلگرام منتقل کنید.

 

در حالی که انتقال چت‌های WhatsApp کار آسانی است، یک نکته در این‌جا وجود دارد و آن هم این است که نمی‌توانید همه چت‌های خود را به‌طور همزمان منتقل کنید. بنابراین، به زمان بیشتری برای انتقال همه‌ی داده‌ها نیاز دارید.

 

نحوه انتقال چت‌های شخصی در Android

ابتدا، روش انتقال چت‌های شخصی WhatsApp به تلگرام در Android را بررسی خواهیم کرد.

 

اپلیکیشن WhatsApp را در گوشی اندروید خود باز کنید و سپس چت مورد نظر خود را برای انتقال به تلگرام باز کنید. روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و گزینه More را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی گزینه Export chat ضربه بزنید.

 

 

اگر گفت و گوی شما دارای فایل‌های رسانه‌ای است، WhatsApp به شما این امکان را می‌دهد تا چت خود را به همراه فایل‌های رسانه‌های و یا بدون آن‌ها ارسال کنید.

 

 

در مرحله بعد، اپ Telegram را از منوی Share که ظاهر می‌شود انتخاب کنید.

 

 

سپس، به اپ تلگرام منتقل می‌شوید، جایی که باید مخاطب مربوطه را از لیست برای ارسال داده‌ها انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از ابزار جستجو در بالا، مخاطب مورد نظر خود را جستجو کنید.

 

 

پس از انتخاب مخاطب، WhatsApp به‌طور خودکار شروع به انتقال همه پیام‌ها و فایل‌های رسانه‌ای به تلگرام می‌کند. پس از انتقال، چت هم برای فرستنده و هم گیرنده در تلگرام قابل مشاهده است.

 

نحوه انتقال چت‌های شخصی در iOS

اگر از iPhone استفاده می‌کنید، انتقال چت در iOS کمی متفاوت است.

 

ابتدا اپ WhatsApp را در گوشی iPhone خود باز کنید و سپس، چت مورد نظر خود را برای انتقال به تلگرام باز کنید.

 

اکنون، روی پروفایل مخاطب در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

 

سپس، به پایین صفحه پروفایل بروید و روی گزینه Export chat ضربه بزنید.

 

 

WhatsApp از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید فایل‌های رسانه‌ای هم به همراه چت مورد نظر منتقل شوند یا نه.

 

 

در مرحله بعد، اپ Telegram را از منوی Share که ظاهر می‌شود انتخاب کنید.

 

 

اکنون مخاطب مربوطه را از لیست برای ارسال داده‌ها انتخاب کنید.

 

 

در این‌جا، یک صفحه پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید چت‌ها را به تلگرام منتقل کنید. برای ادامه روی گزینه Import ضربه بزنید.

 

 

پس از انتقال، می‌توانید پیام‌های شخصی WhatsApp خود را در تلگرام به همراه زمان ارسال و دریافت آن‌ها به راحتی مشاهده کنید.

 

نحوه انتقال چت گروه‌های WhatsApp به تلگرام

این که آیا گروه WhatsApp خود را برای ایجاد یک Supergroup یا دریافت گزینه‌های مدیریت بهتر به تلگرام انتقال می‌دهید، انتقال چت‌های گروهی خود به تلگرام تا حدودی شبیه به انتقال چت‌های شخصی با استثنائات جزئی است. دراین‌جا روش انجام دادن این کار در Android و iOS را به شما خواهیم گفت.

 

نحوه انتقال چت گروه‌های WhatsApp در Android

اگر از محدودیت‌های چت گروهی WhatsApp خسته شده‌اید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را به تلگرام انتقال دهید.

 

ابتدا اپلیکیشن WhatsApp را در گوشی اندروید خود باز کنید و چت گروهی مورد نظر خود را که می‌خواهید به تلگرام انتقال دهید را باز کنید. روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید، سپس گزینه More را انتخاب کنید و در آخر روی گزینه Export chat ضربه بزنید.

 

 

اگر گروه حاوی فایل رسانه‌ای است، WhatsApp از شما می‌پرسد که آیا آن‌ها را هم می‌خواهید انتقال دهید یا نه. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

در مرحله بعد، از منوی Share که ظاهر می‌شود، اپ Telegram را انتخاب کنید.

 

 

در اپلیکیشن تلگرام، می‌توانید یک گروه را از لیست گروه‌های موجود انتخاب کنید تا سابقه چت واتس‌اپ به آن انتقال داده شود. همچنین می‌توانید گزینه Create a New Group to Import را برای ایجاد یک گروه جدید انتخاب کنید.

 

 

و در آخر، روی دکمه تایید در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

 

 

توجه داشته باشید که اگر چت در حال ارسال شما دارای فایل رسانه‌ای باشد، ممکن است انتقال آن کمی بیشتر طول بکشد.

 

نحوه انتقال چت گروه‌های WhatsApp در iOS

اگر از iOS استفاده می‌کنید، در اینجا نحوه انتقال چت‌های گروهی WhatsApp به تلگرام در آیفون را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا، اپلیکیشن WhatsApp را در گوشی iPhone خود باز کنید و سپس چت گروهی که می‌خواهید به تلگرام منتقل کنید را باز کنید.

 

اکنون روی پروفایل گروه در بالای صفحه ضربه بزنید.

 

 

 سپس، به پایین صفحه پروفایل بروید و روی گزینه Export Chat ضربه بزنید.

 

 

در مرحبه بعد، انتخاب کنید که آیا می‌خواهید WhatsApp فایل‌های رسانه‌ای را نیز به همراه چت‌ها ارسال کند یا نه. سپس، اپلیکیشن Telegram را از منوی Share انتخاب کنید.

 

 

در نهایت، گروهی را که می‌خواهید چت‌ها به آن منتقل شوند را انتخاب کنید. یا با انتخاب گزینه Import to a New Group یک گروه جدید ایجاد کنید تا چت‌ها به آن منتقل شوند.

 

 

در صورت انتخاب گزینه Import to a New Group یک صفحه پاپ‌آپ ظاهر می‌شود، برای ادامه روی گزینه Create and Import ضربه بزنید.

 

 

در نهایت، چت‌های گروه مورد نظر به تلگرام منتقل می‌شوند.

 

تغییر پلتفرم WhatsApp به Telegram

تلگرام بدون شک گامی درست در جهت جذب کاربران واتساپ به سمت خود برداشته است. همان‌طور که تازه یاد گرفتیم، انتقال چت‌ها از WhatsApp به تلگرام کار بسیار ساده‌ای است. و به شما این امکان را می‌دهد که اگر قصد جا‌به‌جایی از واتس‌اپ به تلگرام را داشتید، می‌توانید از همان جایی که گفت و گو در واتس‌اپ را متوقف کرده‌اید، در تلگرام به آن ادامه دهید.