معمولا، ویندوز 11 به‌طور خودکار منطقه زمانی رایانه شما را بر اساس اطلاعات موقعیت مکانی شما تنظیم می‌کند، اما اگر سرویس موقعیت مکانی خاموش باشد یا ویندوز به درستی نتواند موقعیت مکانی شما را تشخیص دهد، می‌توانید منطقه زمانی خود را به‌صورت دستی تنظیم کنید. در اینجا نحوه انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا، با فشار دادن دکمه‌های ترکیبی Windows+i روی صفحه کلید، تنظیمات Windows را باز کنید. همچنین برای باز کزدن تنظیمات می‌توانید از منوی استارت Settings را جستجو کنید، سپس در نتایج جستجو روی Settings با نماد چرخ دنده کلیک کنید.

 

 

پس از باز شدن تنظیمات، روی گزینه Time & language در نوار کناری کلیک کنید، سپس روی گزینه Date & time کلیک کنید.

 

 

در تنظیمات Date & time، به پایین صفحه بروید و کلید مقابل گزینه Set time zone automatically را روی حالت Off قرار دهید.

 

اگر این گزینه به رنگ خاکستری بود، به این دلیل است که گزینه‌های حریم خصوصی شما اجازه نمی‌دهد رایانه شما موقعیت مکانی خود را با مایکروسافت به اشتراک بگذارد. در این صورت، این گزینه از قبل روی حالت Off تنظیم شده است.

 

 

سپس، در ردیف بالای گزینه Set time zone automatically گزینه Time zone را می‌توانید مشاهده کنید. روی منوی کشویی در مقابل گزینه Time zone کلیک کنید و منطقه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

 

کار تمام است، می‌توانید پنجره تنظیمات را ببندید. اگر دوباره خواستید منطقه زمانی خود را تغییر دهید، کافیست تنظیمات را باز کرده و روی گزینه Time & language کلیک کنید و بعد گزینه Date & time را انتخاب کنید، و سپس از منوی Time zone منطقه زمانی مورد نظر خود را انتخاب کنید. یا اگر می‌خواهید ویندوز منطقه زمانی را به‌طور خودکار تنظیم کند، کلید موجود در مقابل گزینه Set time zone automatically را روی حالت On تنظیم کنید.