وقتی می‌خواهید تنظیماتی را در ویندوز 11 خود انجام دهید، معمولاً از اپ Settings استفاده می‌کنید. اما کنترل پنل هم‌چنان نقش مهمی را در بسیاری از کارهای پیکربندی ایفا می‌کند. در اینجا چندین روش مختلف برای باز کردن آن در Windows 11 را به شما خواهیم گفت.

 

باز کردن کنترل پنل با استفاده از منوی Start

 

 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای باز کردن پنجره کنترل پنل، استفاده از منوی استارت است. برای انجام این کار، روی دکمه Start در نوار وظیفه خود کلیک کرده و عبارت Control Panel را تایپ کنید. سپس روی نماد Control Panel که در نتایج جستجو ظاهر می‌شود کلیک کنید تا پنجره control panel باز شود.

 

باز کردن کنترل پنل با استفاده از Run یا Command Prompt

 

 

همچنین می‌توانید پنجره Control Panel را با استفاده از منوی Run باز کنید. برای انجام دادن این کار، کلیدهای ترکیبی Windows+R را روی صفحه کلید خود فشار دهید، و وقتی پنجره Run ظاهر شد، عبارت control را تایپ کنید، و سپس روی دکمه OK کلیک کنید و یا Enter را از صفحه کلید فشار دهید. به همین ترتیب، می‌توانید پنجره Control Panel را از طریق Command Prompt یا Windows Terminal با تایپ کردن عبارت control و فشار دادن Enter باز کنید.

 

کنترل پنل را به نوار وظیفه پین کنید

 

 

هنگامی که کنترل پنل را با هر یک از روش‌هایی که در بالا گفته شد باز کردید، نماد آن در نوار وظیفه شما نمایش داده می‌شود. روی نماد Control Panel کلیک راست کرده و روی گزینه Pin to taskbar کلیک کنید. به این ترتیب، دفعه بعد که می‌خواهید کنترل پنل را باز کنید، کافیست روی نماد آن در نوار وظیفه خود کلیک کنید.

 

نماد کنترل پنل را به دسکتاپ اضافه کنید

 

 

همچنین می‌توانید یک نماد مخصوص برای کنترل پنل به دسکتاپ خود اضافه کنید. برای انجام دادن این کار، دکمه‌های ترکیبی Windows+i را از صفحه کلید فشار دهید تا اپ تنظیمات باز شود، در پنجره تنظیمات روی گزینه Personalization کلیک کنید، سپس گزینه Themes را از کادر کناری انتخاب کنید و بعد روی گزینه Desktop icon settings کلیک کنید. پس از باز شدن پنجره Desktop icon settings، کادر موجود در کنار گزینه control Panel را تیک بزنید و سپس روی دکمه OK کلیک کنید. بلافاصله پس از انجام دادن این کار نماد کنترل پنل در دسکتاپ شما ظاهر می‌شود. از این پس، برای باز کردن پنجره کنترل پنل می‌توانید از این نماد استفاده کنید