کشور یا منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید بسیاری از مواردی که می‌توانید به‌صورت آنلاین مشاهده کنید را تعیین می‌کند. در Google Play Store نیز اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی بر همین اساس به شما نمایش داده می‌شوند. در این‌جا نحوه تغییر دادن کشور یا منظقه خود در گوگل پلی را بررسی خواهیم کرد.

 

قبل از شروع کار، باید به چند نکته مهم توجه کرد. Google فقط سالی یک بار به شما اجازه می‌دهد موقعیت مکانی خود را در فروشگاه Google Play تغییر دهید، بنابراین به راحتی این فرصت را از دست ندهید. همچنین موجودی Google Play خود را از موقعیت مکانی قبلی از دست خواهید داد. و در نهایت، شما نیاز به یک شیوه پرداخت دیگر از کشور جدید خود دارید.

 

ابتدا، Google Play را در گوشی یا تبلت Android خود باز کنید و روی نماد پروفایل خود در کنار نوار جستجو ضربه بزنید. سپس از منوی پروفایل روی گزینه Settings ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، از بخش general روی گزینه Account and device preferences ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، به پایین صفحه بروید تا جایی که بخش Country and profiles را مشاهده کنید. کشور قدیمی خود را که از قبل انتخاب کرده بودید را به همراه گزینه Switch to the Cyprus Play Store مشاهده خواهید کرد. برای ادامه روی گزینه Switch to the Cyprus Play Store ضربه بزنید.

 

 

یک صفحه پاپ‌آپ ظاهر شده و از شما می‌پرسد که آیا واقعاً می‌خواهید کشور خود را تغییر دهید. برای ادامه، روی گزینه Continue ضربه بزنید. سپس، شما برای افزودن یک روش پرداخت برای آن کشور راهنمایی می‌شوید.

 

 

اگر گزینه افزودن کشور را نمی‌بینید، دلایل متعددی برای آن وجود دارد. یا بر اساس آدرس IP در حال حاضر شما در کشور جدید نیستید، یا عضو Google Play Family Library هستید و یا قبلاً موقعیت مکانی خود را در سال اخیر تغییر داده‌اید.

 

کار تمام است. فروشگاه Google Play تا 48 ساعت دیگر موقعیت مکانی قبلی شما را به موقعیت مکانی جدید تغییر می‌دهد. و موقعیت مکانی قدیمی شما در حساب‌تان باقی می‌ماند، اگر دوباره خواستید موقعیت مکانی خود را در گوگل پلی تغییر دهید فقط یک بار در سال می‌توانید این کار را انجام دهید.