حرکات چند لمسی می‌توانند برای رایانه‌های شخصی در ویندوز 11 که دارای تاچ‌پد هستند بسیار مفید باشند، اما گاهی ممکن است آن‌ها را به‌طور تصادفی و بدون اینکه متوجه شوید انجام دهید. اگر این اتفاق برای‌تان مشکل ایجاد می‌کند، می‌توانید به‌راحتی حرکات چند انگشتی تاچ‌پد خود را غیرفعال کنید. در این‌جا روش انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا اپلیکیشن Settings را باز کنید. برای انجام دادن این کار، دکمه‌های ترکیبی Windows+i را از صفحه کلید خود فشار دهید یا بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و روی گزینه Settings کلیک کنید.

 

 

در صفحه تنظیمات، گزینه Bluetooth & devices را از نوار کناری انتخاب کنید، سپس روی گزینه Touchpad کلیک کنید.

 

 

در صفحه تنظیمات Touchpad، به پایین صفحه بروید و روی سربرگ Scroll & zoom کلیک کنید تا منوی آن باز شود. اگر می‌خواهید حرکات دو انگشتی را غیرفعال کنید، تیک گزینه‌های Drag two fingers to scroll و Pinch to zoom را بردارید.

 

 

پس از آن، روی سربرگ Three-finger gestures کلیک کنید تا منوی آن باز شود. روی منوی کشویی در مقابل گزینه Swipes کلیک کرده و آن را روی Nothing تنظیم کنید. سپس همین کار را با منوی کشویی Taps انجام دهید، روی کادر کشویی در مقابل گزینه Taps کلیک کرده و آن را هم روی Nothing تنظیم کنید.

 

 

در مرحله بعد، روی سربرگ Four-finger gestures کلیک کنید تا منوی آن ظاهر شود. سپس مانند مرحله قبل، روی منوی کشویی در مقابل گزینه Swipes کلیک کنید و آن را روی Nothing تنظیم کنید، سپس گزینه Taps را روی Nothing تنظیم کنید.

 

 

پس از اتمام کار، می‌توانید پنجره تنظیمات را ببندید، و تغییرات اعمال شده ذخیره می‌شوند.

 

اکنون که می‌دانید چگونه می‌توانید حرکات چند انگشتی ویندوز 11 را غیرفعال کنید، می‌توانید به تنظیمات ویندوز رفته و روی گزینه Bluetooth & devices کلیک کنید، سپس روی گزینه Touchpad کلیک کنید و مجدداً آن‌ها را فعال و یا هرطور که می‌خواهید شخصی سازی کنید.