عکس‌هایی که با آیفون خود می‌گیرید می‌توانند موقع اشتراک‌گذاری نشان دهند که آن‌ها را در کدام موقعیت مکانی گرفته‌اید. اما اگر بخواهید می‌توانید مختصات GPS را از تصاویر خود حذف کنید تا در حین اشتراک‌گذاری مشخص نشود که آن‌ها را در کدام لوکیشن گرفته‌اید. در اینجا نحوه حذف کردن جزئیات موقعیت مکانی از عکس‌ها در iPhone و iPad را بررسی خواهیم کرد.

 

حفظ حریم خصوصی

با به‌روزرسانی iOS 15، اپلیکیشن Photos مشاهده اطلاعات عکس‌ها را آسان‌تر کرده است، که به این اطلاعات EXIF نیز گفته می‌شود، و شامل جزئیات موقعیت مکانی پین شده روی یک نقشه کوچک است. اگر دسترسی به موقعیت مکانی را برای اپ دوربین خاموش نکرده باشید، همه عکس‌های گرفته شده می‌توانند فراداده GPS را در معرض دید قرار دهند.

 

متأسفانه، در اپ Photos گزینه‌ای برای حذف موقعیت مکانی همه عکس‌ها به‌صورت یک‌جا وجود ندارد. بنابراین باید اطلاعات هر عکس را به‌صورت جداگانه بررسی کنید. با این حال، در هر زمان که بخواهید می‌توانید اطلاعات عکس‌ها را بررسی کنید و قبل از به اشتراک گذاشتن آن‌ها، داده‌های موقعیت مکانی را از روی آن‌ها حذف کنید.

 

روش حذف کردن موقعیت مکانی از یک عکس در iPhone و iPad

برای شروع، اپلیکیشن Photos را در iPhone یا iPad خود باز کنید و عکسی که می‌خواهید موقعیت مکانی آن را حذف کنید، انتخاب کنید.

 

سپس، روی نماد i داخل کادر دایرهای در پایین صفحه ضربه بزنید و یا عکس را برای دیدن اطلاعات آن به سمت بالا بکشید.

 

 

در زیر اطلاعات عکس، لوکیشنی که عکس را گرفته‌اید روی نقشه نمایش داده می‌شود. در این‌جا، روی گزینه Adjust در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، روی گزینه No Location ضربه بزنید.

 

 

اکنون، موقعیت مکانی ثبت شده از اطلاعات عکس مورد نظر حذف می‌شود. اگر نظرتان درباره حذف موقعیت مکانی عکس تغییر کرد، روی دکمه Add a location در صفحه اطلاعات عکس ضربه بزنید.

 

 

سپس، روی گزینه Revert ضربه بزنید تا لوکیشن اصلی همان‌طور که توسط اپ دوربین در اطلاعات عکس ثبت شده است بازیابی شود.

 

 

اکنون، برای مشاهده سایر عکس‌ها انگشت خود را روی صفحه به سمت چپ یا راست بکشید تا موقعیت مکانی آن‌ها را حذف کنید.

 

روش جلوگیری از افزودن موقعیت مکانی به عکس‌ها توسط اپ Camera

شما می‌توانید اپلیکیشن دوربین را از افزودن خودکار موقعیت مکانی به عکس‌هایی که می‌گیرید متوقف کنید. در ادامه روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

برای شروع، اپ Settings را باز کنید، سپس روی گزینه Privacy ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، روی گزینه Location Services ضربه بزنید.

 

 

سپس، به پایین صفحه بروید و روی گزینه Camera ضربه بزنید.

 

 

در بخش ALLOW LOCATION ACCESS ، گزینه Never را انتخاب کنید.

 

 

کارتمام است، می‌توانید اپلیکیشن Settings را ببندید. از این پس، در حین عکس گرفتن دیگر نگران ثبت شدن موقعیت مکانی روی آن‌ها نباشید.