وب‌سایت‌ها اغلب شما را با خطا مواجه می‌کنند که به آن‌ها اجازه دهید به جزئیات موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کرده و آن را شناسایی کنند. اما اگر بخواهید می‌توانید از ارسال این درخواست‌ها توسط وب‌سایت ها در iPhone و iPad جلوگیری کنید، همچنین می توانید به‌طور کلی از دسترسی مرورگر Safari به اطلاعات موقعیت مکانی خود نیز جلوگیری کنید. در این‌جا روش انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه جلوگیری از درخواست موقعیت مکانی توسط وب‌سایت‌ها در مرورگر سافاری iPhone و iPad

برای شروع، اپ Settings را در iPhone یا iPad خود باز کنید. سپس به پایین صفحه بروید و روی گزینه Safari ضربه بزنید

 

 

در تنظیمات Safari، به پایین صفحه بروید تا جایی که بخش SETTINGS FOR WEBSITES را ببینید. سپس روی گزینه Location ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Deny را انتخاب کنید.

 

 

اکنون، مرورگر سافاری به‌طور خودکار از ارسال درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما توسط وب‌سایت‌ها جلوگیری می‌کند. متأسفانه، در حال حاظر، سافاری به شما اجازه نمی‌دهد یک لیست سفید از سایت‌هایی که می‌خواهید برای دسترسی به موقعیت مکانی شما درخواست ارسال کنند را ایجاد کنید.

 

نحوه غیرفعال کردن دسترسی به موقعیت مکانی برای مرورگر Safari در iPhone و ipad

اگر می‌خواهید به‌طور کامل از دسترسی مرورگر سافاری به موقعیت مکانی خود برای همه وب‌سایت‌ها جلوگیری کنید، می‌توانید به راحتی دسترسی آن را غیرفعال کنید.

 

به‌خاطر داشته باشید، اگر نمی‌خواهید در مرورگر Safari به هیچ عنوان از موقعیت مکانی iPhone خود استفاده کنید. می‌توانید دسترسی به موقعیت مکانی دقیق را غیرفعال کرده و به اپ‌ها اجازه دهید فقط به موقعیت مکانی تقریبی شما دسترسی پیدا کنند.

 

برای شروع، اپ Settings را در iPhone یا iPad خود باز کنید و روی گزینه Privacy ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، روی گزینه Location Services ضربه بزنید.

 

 

سپس، روی گزینه Safari Websites ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Never را از بخش ALLOW LOCATION ACCESS انتخاب کنید.

 

 

از این پس، وب‌سایت‌ها دیگر نمی‌توانند به موقعیت مکانی شما در مرورگر Safari دسترسی پیدا کنند.

 

اغلب بهتر است قبل از نصب اپلیکیشن‌ها بدانید که به حریم خصوصی شما احترام می‌گذارند یا نه، بنابراین قبل از نصب آن‌ها جزئیات حریم خصوصی را بررسی کنید.