اگر رایانه شما به یک اترنت، مودم سلولی، Wi-Fi یا موارد دیگر متصل است، می‌توانید آن اتصال را به‌عنوان یک هات‌اسپات تلفن همراه به‌صورت بی‌سیم از طریق Wi-Fi یا بلوتوث به اشتراک بگذارید. در اینجا نحوه انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا تنظیمات ویندوز را با فشار دادن دکمه‌های ترکیبی Windows+i از صفحه کلید باز کنید. همچنین برای باز کردن تنظیمات می‌توانید منوی Start را باز کرده و از طریق نوار جستجو عبارت Settings را جستجو کنید، سپس روی نماد Settings در نتایج جستجو کلیک کنید.

 

 

در اپ Settings، روی گزینه Network & internet از نوار کناری کلیک کنید، سپس روی گزینه Mobile hotspot کلیک کنید. در حال حاضر کلید روشن و خاموش را نادیده بگیرید.

 

 

در پنجره تنظیمات Mobile hotspot، چندین گزینه مشاهده خواهید کرد. در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 

قبل از اینکه Mobile hotspot را روشن کنید، بهتر است نحوه عمل‌کرد آن را تنظیم کنید. ابتدا، روی منوی کشویی موجود در مقابل گزینه Share my internet connection from کلیک کنید و منبع اینترنتی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید مانند Wi-Fi یا Ethernet را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی منوی کشویی موجود در مقابل گزینه Share over کلیک کنید و روشی را که می‌خواهید برای اشتراک‌گذاری اتصال اینترنت با دستگاه‌های دیگر استفاده کنید را انتخاب کنید. معمولاً این منو دارای دو گزینه Wi-Fi و Bluetooth است، اما ممکن است گزینه دیگری نیز بر اساس نحوه پیکربندی رایانه شخصی شما وجود داشته باشد.

 

 

در قسمت Properties، روی گزینه Edit کلیک کنید تا پنجره Edit network info ظاهر شود. با استفاده از این پنجره، می‌توانید نام شبکه، رمز عبوری که افراد برای اتصال به هات‌اسپات باید استفاده ‌کنند و پهنای باند شبکه را روی 2.4 GHz، 5 GHz یا Any available تنظیم کنید. اگر از طریق Wi-Fi به اشتراک می‌گذارید. پس از پایان تنظیمات، روی دکمه Save کلیک کنید.

 

 

در نهایت، به پنجره تنظیمات Mobile hotspot برگردید و کلید موجود در مقابل گزینه Mobile hotspot را روی حالت On قرار دهید.

 

 

پس از آن، شما آماده اشتراک گذاری اتصال اینترنت خود هستید.

 

در هر زمان خواستید هات‌اسپات را خاموش کنید، کافیست دوباره اپلیکیشن تنظیمات را باز کرده و روی گزینه Network & internet کلیک کنید، سپس کلید Mobile hotspot را روی حالت Off قرار دهید.

 

روش وصل شدن به Mobile hotspot

نحوه وصل شدن به هات‌اسپات در ویندوز 11 بسیار آسان است، به‌خصوص زمانی که از روش Wi-Fi استفاده می‌کنید. برای انجام این کار، کافیست پس از روشن کردن Mobile hotspot در ویندوز 11، Wi-Fi دستگاهی که می‌خواهید به هات‌اسپات وصل کنید را روشن کنید و هات‌اسپاتی که ایجاد کردید را از بین گزینه‌های یافت شده انتخاب کنید. هنگام اتصال، رمز عبوری را که در پنجره Edit Network Info تنظیم کرده‌اید را وارد کنید.

 

 

اگر دستگاه شما از وصل شدن به هات‌اسپات به‌صورت بلوتوثی پشتیبانی می‌کند، می‌توانید با استفاده از بلوتوث به hotspot خود به روشی مشابه با روش گفته شده برای Wi-Fi متصل شوید. اگر شما میزبان هات‌اسپات هستید، هر زمان که بخواهید می‌توانید تعداد دستگاه‌های وصل شده را در پایین پنجره Mobile Hotspot مشاهده کنید.