آلبوم‌های عکس سازمان‌دهی شده همه چیز را آسان می‌کنند، اما این کار معمولا به خودی خود اتفاق نمی‌افتد. با استفاده از ویژگی Live Albums در Google Photos می‌توانید عکس‌ها را به‌طور خودکار به آلبوم‌ها اضافه کنید و این کار را برای شما آسان‌تر می‌کند. در این‌جا روش انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

این ویژگی با توانایی شناسایی خودکار عکس افراد و حیوانات خانگی در Google Photos مرتبط است. این بدان معناست که شما می‌توانید هر عکسی از یک شخص، چند نفر یا حیوانات خانگی را به‌طور خودکار به یک آلبوم اضافه کنید.

 

ابتدا، Google Photos را در iPhone، iPad یا Android خود باز کنید و روی نماد Library ضربه بزنید.

 

 

سپس، یک آلبوم از آلبوم‌های موجود انتخاب کنید و یا روی گزینه New album برای ایجاد آلبوم جدید ضربه بزنید.

 

 

اگر آلبوم جدیدی ایجاد می‌کنید، برای آن یک عنوان وارد کنید و سپس روی گزینه Select people & pets ضربه بزنید.

 

 

اگر می‌خواهید با آلبوم‌های موجود این کار را انجام دهید، روی نماد منوی سه نقطه ضربه بزنید و Options را انتخاب کنید. سپس روی دکمه + در زیر Automatically add photos ضربه بزنید.

 

 

اکنون، لیستی ازعکس‌های افراد و حیوانات خانگی که Google از میان عکس‌های شما شناسایی کرده است را مشاهده خواهید کرد. همه مواردی که می‌خواهید به‌طور خودکار به آلبوم اضافه شوند را انتخاب کنید و سپس روی Confirm ضربه بزنید.

 

 

کار تمام است. Google Photos بلافاصله عکس‌های قدیمی افراد یا حیوانات خانگی که انتخاب کرده‌اید را به آلبوم اضافه می‌کند. از این پس، همه عکس‌های جدید نیز به‌صورت خودکار به آلبوم مورد نظر اضافه خواهند شد.