اگر در رایانه شخصی خود از ویندوز 11 استفاده می‌کنید و نمی‌دانید کدام نوع از ویندوز 11 که شامل Home، Pro، Enterprise، Education، و موارد دیگر است روی رایانه شما نصب شده است. به راحتی می‌توانید از طریق اپ Settings آن را بررسی کنید. در اینجا به نحوه انجام دادن این کار خواهیم پرداخت.

 

کدام نسخه از ویندوز 11 روی رایانه شخصی شما نصب شده است

برای شروع، تنظیمات ویندوز را باز کنید. برای انجام این کار می‌توانید دکمه‌های ترکیبی Windows+i را از صفحه‌کلید خود فشار دهید، یا منوی Start را باز کنید و کلمه settings را در کادر جستجو تایپ کنید، سپس روی نماد اپلیکیشن Settings از نتایج جستجو کلیک کنید.

 

 

در پنجره تنظیمات، روی گزینه System از نوار کناری کلیک کنید، سپس از پایین لیست System گزینه About را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه About، بخش Windows specifications را پیدا کنید. در مقابل گزینه Edition، نوع ویندوز 11 نصب شده روی رایانه شخصی خود را خواهید دید. برای مثال، با توجه به نسخه‌ای که نصب شده است، ممکن است Windows 11 Home یا Windows 11 Pro را مشاهده کنید.

 

 

درست در زیر گزینه Edition در لیست Windows specifications، در مقابل گزینه Version نسخه ویندوز 11 خود را نیز می‌توانید ببینید. در صورت لزوم، می توانید با کلیک بر روی دکمه Copy به راحتی این اطلاعات را در کلیپ بورد خود کپی کنید. وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید اپلیکیشن تنظیمات را ببندید.