Status یا وضعیت شما در WhatsApp که به‌صورت استوری نمایش داده می‌شود، به‌طور پیش‌فرض برای همه‌ی افراد موجود در لیست مخاطبین‌تان قابل مشاهده است. با این حال، ممکن است مایل به دیده شدن آن‌ها توسط برخی از افراد نباشید. در اینجا نحوه انجام دادن این کار در WhatsApp را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه مخفی کردن Status خود از افراد خاص در WhatsApp

برخلاف فیس‌بوک، واتس‌اپ به شما اجازه نمی‌دهد بازدید وضعیت خود را به افراد منتخب محدود کنید. با این حال، می‌توانید افرادی که می‌توانند از وضعیت شما بازدید کنند را محدود کنید.

 

برای شروع، اپلیکیشن WhatsApp را در iPhone یا Android خود باز کنید.

 

 

روی دکمه Settings از سمت چپ پایین صفحه در آیفون ضربه بزنید. در اندروید، باید روی سه نقطه عمودی ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی گزینه Account ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، روی گزینه Privacy ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، روی گزینه Status ضربه بزنید.

 

 

در این مرحله گزینه My Contacts Except را انتخاب کنید، و سپس افرادی که می‌خواهید Status آیندهی واتس‌اپ خود را از آن‌ها مخفی کنید، انتخاب کنید. می‌توانید صفحه را پیمایش کنید و مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کنید، همچنین می‌توانید اسم آن‌ها را از طریق کادر جستجوی موجود در بالای صفحه جستجو کنید.

 

 

پس از انتخاب کردن مخاطب‌های مورد نظر خود، روی دکمه Done ضربه بزنید.

 

 

اکنون دکمه Status را از سمت چپ پایین صفحه‌نمایش انتخاب کنید، روی نماد پروفایل خود ضربه بزنید و یک وضعیت جدید اضافه کنید و نتیجه تغییرات جدید را مشاهده کنید.