اعلان‌ها یکی از دلایل مهم برای استفاده کردن مردم از گوشی‌های هوشمند هستند، بنابراین باید مطمئن شوید که آن‌ها به‌خوبی کار می‌کنند یا نه. شما می‌توانید صدای اعلان همه اپ‌ها را سفارشی‌سازی کنید. در این‌جا روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

صرف زمان برای انجام دادن این کار می‌تواند تجربه شما را تا حد زیادی در استفاده کردن از گوشی‌های هوشمند بهبود بخشد. با شنیدن صدای اعلان سفارشی شده به‌آسانی و بدون نگاه کردن به صفحه‌نمایش خواهید فهمید که متعلق به کدام اپلیکیشن است. و اگر اپلیکیشن مهمی نبود، می‌توانید آن را نادیده گرفته و در زمان خود صرفه‌جویی کنید.

 

برای شروع، یک یا دو بار، بسته به گوشی خود، انگشت‌تان را از بالای صفحه‌نمایش به سمت پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا به اپ Settings بروید.

 

 

سپس، روی گزینه Apps & notifications یا Apps ضربه بزنید.

 

 

ممکن است لازم باشد لیست اپلیکیشن‌ها را گسترش دهید تا اپ مورد نظر خود را ببینید. برای ادامه روی گزینه See all apps که به‌همراه آن تعداد اپ‌های نصب شده نمایش داده می‌شود یا App Settings ضربه بزنید.

 

 

اکنون، اپلیکیشن مورد نظر خود را برای سفارشی کردن صدای اعلان آن انتخاب کنید.

 

 

سپس، گزینه Notifications را انتخاب کنید.

 

 

اکنون Notification Channels اندروید را مشاهده می‌کنید. اینها انواع مختلف اعلان‌هایی هستند که اپلیکیشن مورد نظر می‌تواند به شما ارسال کند. برای ادامه، روی گزینه‌ای که می‌خواهید صدای آن را سفارشی‌سازی کنید ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، کمی به پایین بروید و گزینه Sound را انتخاب کنید.

 

 

اکنون لیستی از صداهای اعلان را می‌بینید که هریک از آن‌ها را به دل‌خواه می‌توانید انتخاب کنید. با ضربه زدن روی هرکدام از آن‌ها یک پیش‌نمایش پخش می‌شود. صفحه انتخاب صدا با توجه به نوع گوشی که در دست دارید متفاوت است.

 

 

هنگامی که صدای مورد نظر خود را انتخاب کردید، روی گزینه Save یا Apply ضربه بزنید تا ذخیره شود.

 

 

از‌این‌پس، زمانی‌که اعلانی از آن اپ دریافت کنید، به‌جای صدای پیش‌فرض، صدایی که برای آن تنظیم کرده‌اید را خواهید شنید. شما می‌توانید این کار را برای هر تعداد اپلیکیشنی که می‌خواهید انجام دهید. بدون نگاه کردن به صفحه‌نمایش، فهمیدن این‌که اعلان دریافت شده متعلق به کدام اپلیکیشن است کار را برای شما بسیار آسان‌تر خواهد کرد.