انتخاب اسپیکر بلوتوثی مانند سایر دستگاه های الکترونیکی به تحقیق و بررسی نیاز دارد و در صورتی که نکات ضروری و مورد نیازتان را مد نظر قرار ندهید، خرید رضایت بخشی نخواهید داشت. برای اینکه خرید مناسبی داشته باشید، باید قبل از هر چیز تعیین کنید که هدف تان از خرید اسپیکر بلوتوثی چیست؟ زیرا اسپیکرها برای اهداف مختلفی طراحی شده اند. برخی مناسب برای خانه هستند و  دسته دیگر برای بیرون از منزل به کار می روند. همچنین ساعت یا گوشی مناسبی برای جفت شدن با دستگاه اسپیکر داشته باشید. اگر دنبال خرید گوشی از لیپک هستید که با یک اسپیکر مناسب جفت شود، فروشگاه لیپک کار شما را ساده می کند، زیرا می توانید این دو محصول را کنار یکدیگر مقایسه و انتخاب کنید. و نیازی نیست برای خرید هر کدام کل فضای مجازی را زیر رو کنید.

 

توجه نداشتن به باتری

باتری یک ویژگی کلیدی در اسپیکرهای بلوتوثی است. زیرا قطعا دوست نداریدکه هریک ساعت یکبار وسط مهمانی و دورهمی با دوستانتان آن را شارژ کنید. نکاتی که باید در مورد باتری بدانید این است که باتری های کوچکتر دوام کمتری نسبت به باتری های بزرگتر دارند. و باتری های بزرگتر تا  24 ساعت نیز قابل استفاده هستند. به این موضوع توجه داشته باشید که هر چه صدای اسپیکر را زیاد کنید، انرژِی بیشتری مصرف می شود و خیلی طول نمی کشد که صدای باتری در می آید و مجبور هستید که آن را شارژ کنید. مدت زمان شارژ بسته به نوع باتری تفاوت دارد. به طور کلی میانگین عمر باتری اسپیکرهای بلوتوثی بین 4 تا 10 ساعت است. بنابراین قبل از خرید حتما به طول عمر باتری توجه کنید.

 

ترجیح قیمت بر کیفیت

قطعا کیفیت و دوام مهم ترین نکته خرید اسپیکر است. زیرا با یک بار هزینه کردن می توانید با خیال آسوده از اسپیکر استفاده کنید. طبیعتا کیفیت صدا مهم ترین ویژگی اسپیکر است و نسبت به قیمت اهمیت بیشتری دارد. زیرا هدف از خرید اسپیکر لذت بردن از صدای باکیفیت است . قبل از خرید کیفیت صدا در اسپیکر را بررسی کنید، برخی از مدل ها صدای بهتری نسبت به دیگری دارند. ممکن است هنگام خرید با ارقامی شامل 100 هرتز تا 20 کیلوهرتز مواجه شوید. 100 هرتز نسبت به 20 کیلوهرتز فرکانس پایین تری دارد. و به طور کلی انسان بیشتر از 20 کیلوهرتز را نمی تواند بشنود. بنابراین باتوجه به نیازتان کیفیت صدا را مد نظر قرار دهید.

 

آیا قابل حمل بودن مهم است؟

 

 

اگر قصد دارید اسپیکر برای یک سفر دوستانه بخرید به وزن آن بیشتر توجه کنید. اسپیکرهای بلوتوثی اندازه های مختلفی دارند .شکل مخروطی و استوانه ای گزینه مناسب برای حمل و نقل و سفر به شمار می روند. اما اسپیکرهای بزرگتر، باتری های بادوامی دارند و از کیفیت  صدای فوق العاده ای بهره مند هستند، با این حال شما باید متناسب با کارکردتان انتخاب کنید.

 

بررسی نکردن نسخه بلوتوث

 

 

قبل از خرید اسپیکر حتما به نسخه بلوتوث توجه کنید. این ویژگی جزو معیارهای مهم اسیپکر به شمار می رود. نسخه 5 بهترین ورژن بلوتوث است. البته نسخه 5 و 4 تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما برد نسخه 5 بیشتر از 4 است. خوشبختانه تمام گوشی های هوشمند به بلوتوث 5 به بالا مجهز هستند. گلکسی S20 سامسونگ از نسخه 5 پشتیبانی می کند و می توانید آن را با یک دستگاه بلوتوثی فوق العاده هماهنگ کنید، اگر دنبال خرید موبایل سامسونگ مدل  Galaxy s20fe گارانتی دار هستید، قطعا تصمیم درستی است زیرا به راحتی می توانید با یک اسپیکر بلوتوثی نسخه 5 جفت کنید. از برتری های فوق العاده نسخه 5 سرعت آن است که با نسخه قبلی قابل قیاس نیست.

 

اتصالات

حتما هنگام خرید اسپیکر بلوتوثی به درگاه های آن توجه داشته باشید، مثلا اگر بخواهید به بیش از یک دستگاه متصل شوید حتما فناوری NFC را مد نظر قرار دهید. زیرا می توانید به بیش از یک دستگاه متصل شوید. البته نکته منفی که درباره این فناوری وجود دارد اینکه NFC فقط برای گوشی های اندرویدی کاربرد دارد و تلفن های اپل فقط از طریق APPLE PAY می توانند از آن استفاده کنند.

 

استاندارد مقاومت در برابر آب

ویژگی ضد آب بودن به امتیازهای اسپیکرها بلوتوثی جدید اضافه شده است. اگر تصمیم دارید دستگاه اسپیکر را در فضاهای باز استفاده کنید. حتما به این مورد توجه کنید. زیرا در این مورد، سازگاری با انواع شرایط آب و هوایی اهمیت بیشتری دارد. پس از قبل خرید توجه کنید که دستگاه از IPX4 به معنی مقاومت در برابر آب پشتیانی کند تا در فضای باز در برابر قطرات باران مقاومت داشته باشد.

 

آیا اسپیکر بلوتوثی ارزش خرید دارند؟

مزیت دیگری که اسپیکرهای بلوتوثی دارند این است که شما می توانید آن ها را به ساعت های هوشمند نیز متصل کنید. تمام برندهای ساعت های هوشمند این قابلیت را دارند. از جمله کاربرد ساعت هوشمند هواوی، سامسونگ یا اپل این است که این امکان را به کاربر می دهد چه در یک ترافیک سنگین باشد یا در وسط یک مهمانی هیجان انگیز از موسیقی لذت ببرند. در این مقاله سعی کردم تمام نکات ضروری حین خرید یک اسپیکر را اشاره کنم. قبل از هر چیز فکر کنید که هدف شما از خرید اسپیکر چیست؟ سپس معیارهای اسپیکرها را بررسی کرده و در نهایت متناسب با نیازتان خرید کنید.