تماشا کردن فیلم با یک دوست یا قرار ملاقات با او از طریق اینترنت در iPhone یا iPad کار بسیار آسانی است. بحث کردن در مورد صحنه‌ای از فیلم یا متوقف کردن آن برای استراحت از جمله امکاناتی است که ویژگی جدید SharePlay آن‌ها را از طریق FaceTime فراهم می‌کند. در این‌جا نحوه انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

SharePlay چیست؟

ویژگی SharePlay اپل به شما امکان می‌دهد از طریق تماس FaceTime فیلم و برنامه‌های تلویزیونی را با دوستان خود تماشا کنید. برای استفاده کردن از این ویژگی لازم است که هر iPhone یا iPad شرکت‌کننده به ترتیب به iOS 15.1 و iPadOS 15.1 یا جدیدتر به‌روزرسانی شوند.

 

ویژگی SharePlay از اپ‌های Apple TV، Hulu، Disney+، HBO Max، Showtime، Paramount+، MUBI، و Pluto TV از نوامبر 2021 پشتیبانی می‌کند. به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید فیلم‌هایی را که از Apple TV خرید یا اجاره کرده‌اید را از طریق این ویژگی با دوستان خود تماشا کنید. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، شرکت‌کنندگان هم باید آن را خریداری یا اجاره کنند.

 

روش تماشای فیلم با دوستان خود از طریق ویژگی جدید Share Play

برای شروع، اپلیکیشن FaceTime را باز کنید و با دوستان خود تماس FaceTime برقرار کنید. پس از برقراری تماس، به صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود بروید و یک اپ پخش فیلم مانند اپلیکیشن Apple TV را باز کنید.

 

 

سپس، یک فیلم پلی کنید و روی دکمه Play for Everyone با نماد آدمک با حلقه‌هایی در پشت آن از بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید تا افرادی که می‌خواهید را دعوت کنید.

 

 

اگر SharePlay را از قبل فعال نکرده‌اید یا برای اولین بار است که از آن استفاده می‌کنید، یک پیام از شما می‌خواهد از بین گزینه‌های SharePlay و Start Only For Me یکی را انتخاب کنید. که برای تماشای فیلم با دیگران باید گزینه SharePlay را انتخاب کنید.

 

 

افرادی که در تماس FaceTime حضور دارند اعلان Join SharePlay را دریافت می‌کنند و با ضربه زدن روی آن، اپلیکیشن پخش ویدیوی مربوطه مانند اپ Apple TV در iPhone یا iPad آن‌ها باز می‌شود.

 

 

شرکت‌کنندگان FaceTime باید پس از باز شدن اپ مربوطه، دوباره روی گزینه Join SharePlay ضربه بزنند. پس از آن می‌توانید همزمان با دوستان خود فیلم پلی شده را تماشا کنند.

 

 

اگر می‌خواهید تماشای فیلم را با دوستان خود متوقف کنید، روی دکمه Play for Everyone از گوشه سمت راست بالای صفحه در منوی تماس FaceTime ضربه بزنید و گزینه End SharePlay را انتخاب کنید. برای خارج شدن از میان شرکت‌کنندگان و اجازه دادن به دیگران برای تماشای ادامه فیلم، گزینه End Only for Me را انتخاب کنید.

 

 

همه شرکت‌کنندگان در SharePlay می‌توانند فیلم را پخش، مکث، عقب و جلو کنند. با این حال، کنترل صدا و زیرنویس برای همه شرکت‌کننده‌ها به‌صورت جدا قابل کنترل هستند.

 

نحوه شروع خودکار SharePlay در iPhone یا iPad

هر بار که بخواهید با دوستان‌تان از طریق FaceTime فیلمی را تماشا کنید، درخواستی برای راه‌اندازی SharePlay دریافت می‌کنید و دوستان‌تان نیز درخواستی برای پیوستن به SharePlay دریافت می‌کنند. اگر قصد دارید فیلم‌های زیادی را باهم تماشا کنید، دریافت این درخواست‌ها ممکن است کمی خسته کننده باشند.

 

برای جلوگیری از دریافت این درخواست‌ها، ویژگی SharePlay را فعال کنید تا به‌طور خودکار از طریق FaceTime کار کند. و از دوستان خود نیز بخواهید همین کار را انجام دهند.

 

برای شروع، اپ Settings را در iPhone یا iPad خود باز کنید و روی گزینه FaceTime ضربه بزنید.

 

 

سپس، گزینه SharePlay را انتخاب کنید.

 

 

دکمه موجود در مقابل گزینه SharePlay را فعال کنید.

 

 

پس از فعال کردن ویژگی SharePlay، هنگام باز کردن یک اپلیکیشن پخش ویدیوی سازگار، اعلانContent Will SharePlay Automatically را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد.

 

 

همچنین، هنگامی که شرکت‌کنندگان دعوت شما برای پیوستن به SharePlay را می‌پذیرند، اپ مربوطه باز شده و ویدئو مستقیماً پخش می‌شود.