اگر فایل‌هایی را با استفاده از iPhone یا iPad خود دانلود کرده‌اید، روش دسترسی به آن‌ها ممکن است در مقایسه با Mac یا PC گیج‌کننده باشد. یک پوشه ویژه در iOS و iPadOS وجود دارد که فایل‌های دانلود شده در آن قرار می‌گیرند، و شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن Files به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. در این‌جا نحوه یافتن فایل‌های دانلود شده در آیفون و آیپد را بررسی خواهیم کرد.

 

ابتدا، اپلیکیشن Files را در آیفون یا آیپد خود باز کنید. سریعترین راه استفاده از Spotlight Search است. برای انجام این کار انگشت خود را از وسط صفحه اصلی به سمت پایین بکشید و در کادر جستجو عبارت files را تایپ کنید. سپس از نتایج جستجو روی گزینه Files ضربه بزنید.

 

 

در اپ Files، گزینه Browse را از پایین صفحه انتخاب کنید، و سپس روی گزینه On My iPhone در iPhone و On My iPad در iPad ضربه بزنید.

 

در صفحه Browse، لیست Locations بسته به اپ‌هایی که نصب کرده‌اید متفاوت خواهد بود، اما گزینه On My iPhone یاOn My iPad همیشه در آن وجود دارد.

 

 

سپس لیستی از پوشه‌ها را مشاهده خواهید کرد که دوباره بر اساس اپ‌های نصب شده متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی، اکثر مردم فایل‌ها را در پوشه Downloads ذخیره می‌کنند، بنابراین روی آن ضربه بزنید.

 

 

در پوشه Downloads لیستی از تمام فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. در طول فرآیند دانلود، ممکن است فایل مورد نظر را در پوشه‌ای غیر از Downloads ذخیره کرده باشید. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، روی فلش برگشت از سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید و سپس روی پوشه دیگری ضربه بزنید.

 

 

هنگامی که فایل مورد نظر خود را پیدا کردید، می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید، یا روی آن ضربه بزنید و کمی نگه دارید تا یک منوی پاپ‌آپ ظاهر شود. سپس، می‌توانید کارهایی مانند جابه‌جا، کپی، تغییر نام و غیره را روی آن انجام دهید.

 

 

وقتی کارتان تمام شد، از اپلیکیشن Files خارج شوید. دفعه بعد که Files را باز می‌کنید، فایل مورد نظر خود را می‌توانید درست همان‌جایی که قبلا آن را قرار داده‌اید پیدا کنید.