حسگرهای نور این امکان را برای نمایشگر گوشی‌های اندرویدی فراهم کرده‌اند که به‌طور خودکار روشنایی را مطابق با محیط اطراف شما تنظیم کنند. این ویژگی خوب است، اما کامل نیست. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید آن را خاموش کنید و میزان روشنایی را به‌صورت دستی کنترل کنید.

 

اکثر گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی این روزها Auto brightness یا روشنایی خودکار را Adaptive brightness می‌نامند. زیرا این ویژگی نه تنها از حسگر نور برای مطابقت با محیط اطراف شما استفاده می‌کند، بلکه می‌تواند عادات شما را نیز یاد بگیرد. اگر همیشه در یک زمان خاص از روز روشنایی نمایشگر خود را کم می‌کنید، Adaptive brightness این کار را برای شما انجام خواهد داد.

 

با این حال، ویژگی تنظیم خودکار روشنایی گاهی اوقات می‌تواند آزاردهنده باشد. ممکن است بخواهید میزان روشنایی را به‌طور دلخواه تنظیم کنید و آن را ثابت نگه دارید. در این‌جا روش انجام دادن این کار را به شما خواهیم گفت.

 

ابتدا، یک یا دو بار، بسته به گوشی یا تبلتی که در دست دارید، انگشت خود را از بالای صفحه‌نمایش به پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا به Settings بروید.

 

 

سپس، به پایین بروید و روی گزینه Display ضربه بزنید.

 

 

در صفحه Display، دکمه موجود در مقابل Adaptive brightness را خاموش کنید.

 

 

کار تمام است. اکنون هنگامی که میزان روشنایی را تنظیم کنید، روی سطحی که تنظیم کرده‌اید باقی می‌ماند تا زمانی که دوباره آن را تغییر دهید. همچنین، زمانی که متوجه شوید سطح روشنایی کمتری نسبت به آنچه روشنایی خودکار تنظیم می‌کند را می‌توانید تحمل کنید، خاموش کردن Adaptive brightness می‌تواند یک ترفند خوب برای به حداکثر رساندن عمر باتری باشد.