هنگام استفاده از Google Chrome در Windows، Mac، Linux یا Chrome OS، به‌راحتی می‌توانید فهرست فایل‌های دانلود شده را مشاهده کنید و در صورت لزوم، تاریخچه دانلودهای خود را پاک کنید. در اینجا نحوه انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

برای شروع، گوگل کروم را باز کنید. سپس، روی سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در منوی ظاهر شده، روی گزینه Downloads کلیک کنید.

 

 

هنگامی که صفحه Downloads باز می‌شود، تاریخچه دانلودهای خود را به‌عنوان لیستی از فایل‌ها مشاهده می‌کنید. اگر دانلود فعالی داشته باشید نیز در اینجا نمایش داده می‌شود. بسته به وضعیت هر فایل، آن‌چه در کنار اسم آن‌ها می‌بینید متفاوت است. اگر فایل دانلود شده‌ای را از سیستم حذف کرده باشید، Deleted را در کنار اسم آن خواهید دید. اگر دانلود یک فایل قطع شود، اغلب می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه Resume به دانلود کردن آن ادامه دهید. اگر دانلود یک فایل را لغو کرده باشید، Canceled را در کنار اسم آن خواهید دید و با کلیک کردن روی دکمه Retry می‌توانید دانلود آن را از سر بگیرید.

 

همچنین، می‌توانید به‌راحتی مکان فایل دانلود شده را با یک لینک باز کنید. برای انجام این کار در مک، روی Show in Finder کلیک کنید. و برای باز کردن مکان فایل در Linux، Chrome OS یا Windows، روی Show in Folder کلیک کنید.

 

 

هنگامی که بررسی لیست دانلودها تمام شد، برگه Downloads را ببندید. تا زمانی که این لیست را به‌صورت دستی پاک نکنید، Chrome سابقه دانلودهای شما را نگه می‌دارد.

 

نحوه پاک کردن تاریخچه دانلود در گوگل کروم

اگر می‌خواهید تاریخچه دانلود خود را در کروم پاک کنید، ابتدا روی سه نقطه عمودی در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید، سپس گزینه Downloads را انتخاب کنید.

 

 

برای حذف یک دانلود به‌صورت تکی، روی دکمه × در گوشه سمت راست بالای آن کلیک کنید. با این کار فایلی که Chrome در رایانه شما ذخیره کرده است پاک نمی‌شود.

 

 

سپس، این کار را با هر فایل دیگری که می‌خواهید از لیست دانلودها پاک شود تکرار کنید.

 

برای پاک کردن کامل تاریخچه دانلودها در گوگل کروم، ابتدا روی دکمه سه نقطه واقع در نوار ابزار آبی رنگ در بالای برگه Downloads کلیک کنید.

 

 

از منوی کوچکی که ظاهر می‌شود، گزینه Clear all را انتخاب کنید.

 

 

پس از آن، گوگل کروم لیست دانلودهای شما را به‌طور کامل پاک می‌کند. با انجام این کار هیچ‌یک از فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید حذف نمی‌شوند.