وقتی روی موارد خاصی در اندروید ضربه می‌زنید گوشی‌تان کمی می‌لرزد، و بازخورد کمی به شما می‌دهد. این گاهی اوقات خوب است، اما ممکن است آن را دوست نداشته باشید. خبر خوب این است که غیرفعال کردن آن در اندروید بسیار آسان است و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را غیرفعال کنید. در این‌جا روش انجام دادن این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

البته، این اندروید است که در مورد آن صحبت می‌کنیم، بنابراین بسته به مدل گوشی یا تبلتی که در دست دارید روند انجام این کار متفاوت خواهد بود. همان‌طور که گفته شد، باید بتوانید به‌طور آزادانه این فرآیند را دنبال کرده و تنظیمات لازم را در گوشی یا رایانه لوحی خود انجام دهید.

 

نحوه غیرفعال کردن بازخورد لمسی در Google Pixel

ابتدا دوبار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید تا صفحه تنظیمات سریع باز شود، سپس روی نماد چرخ‌دنده ضربه بزنید تا اپ Settings باز شود.

 

 

سپس، به پایین صفحه بروید و روی گزینه Sound & vibration ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد نیز کمی به پایین صفحه بروید و گزینه Vibration & haptics را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر گوشی شما در حالت بی‌صدا باشد، این حالت غیرفعال می‌شود، زیرا که در حالت بی‌صدا بازخورد لمسی نیز غیرفعال می‌شود.

 

 

اکنون، به سادگی دکمه موجود در مقابل گزینه Use vibration & haptics را خاموش کنید.

 

 

کار تمام است. همچنین اگر بخواهید می‌توانید لرزش‌های لمسی صفحه‌کلید را نیز غیرفعال کنید.

 

نحوه غیرفعال کردن بازخورد لمسی در Samsung Galaxy

ابتدا انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و روی نماد چرخ‌دنده ضربه بزنید تا اپ Settings باز شود.

 

 

سپس، روی گزینه Sounds and vibration ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، کمی به پایین بروید و گزینه System sound/vibration control را انتخاب کنید.

 

 

گزینه‌های موجود در بخش Vibration مربوط به لرزش هستند. هر یک از موارد را که بخواهید می‌توانید فعال یا غیرفعال کنید.

 

 

توجه داشته باشید که اگر بخواهید لرزش صفحه‌کلید سامسونگ را غیرفعال کنید از این‌جا می‌توانید این کار را انجام دهید، اما اگر از صفحه‌کلید دیگری استفاده می‌کنید، باید از تنظیمات اپلیکیشن همان صفحه‌کلید لرزش آن را غیرفعال کنید.

 

اکنون گوشی شما بدون لرزش و بازخورد لمسی خواهد بود. اگر گوشی شما موتور لرزش خوبی داشته باشد، بازخورد لمسی خوب است، اما اگر نتواند حس خوبی به شما منتقل کند، ممکن است آزاردهنده باشد.