اگر از مرورگر Microsoft Edge در ویندوز یا مک استفاده می‌کنید، برای حفظ حریم خصوصی خود می‌توانید به راحتی تاریخچه دانلود را با چند کلیک ساده پاک کنید. در اینجا نحوه مشاهده و پاک کردن تاریخچه دانلود در مرورگر مایکروسافت اج را بررسی خواهیم کرد.

 

برای شروع مرورگر Edge را باز کنید. در هر پنجره‌ای از مرورگر Edge که هستید، دکمه‌های ترکیبی Ctrl+J را از صفحه‌کلید خود فشار دهید. همچنین می‌توانید روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و گزینه Downloads را انتخاب کنید.

 

 

تاریخچه دانلودهای شما در منوی ویژه‌ای به‌صورت پاپ‌آپ در کنار نوار آدرس ظاهر می‌شود. با استفاده از این منو می‌توانید کار‌هایی مانند مشاهده کردن وضعیت دانلودهای در حال انجام، مشاهده کردن دانلودهای تکمیل شده، باز کردن پوشه دانلودها، جستجو کردن دانلودها و غیره را انجام دهید.

 

 

برای حذف کردن یک فایل به‌صورت جداگانه از لیست دانلودها، نشانگر را روی گزینه موردنظر قرار دهید تا  نمادهایی را در کنار آن مشاهده کنید. سپس، روی نماد سطل زباله کلیک کنید تا حذف شود. اگر فایلی که می‌خواهید حذف کنید را مشاهده نمی‌کنید، روی گزینه See more در پایین منو کلیک کنید.

 

 

اگر می‌خواهید به‌صورت یک‌جا تاریخچه دانلودها را در مرورگر Edge خود پاک کنید، لیست دانلودها را با فشار دادن دکمه‌های ترکیبی Ctrl+J از صفحه کلید باز کنید. سپس روی دکمه سه نقطه در لیست دانلودها کلیک کنید، و از منوی باز شده روی گزینه Clear all download history کلیک کنید.

 

لازم به ذکر است که پاک کردن تاریخچه دانلود، فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید را حذف یا تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. فایل‌های دانلود شده همچنان همان‌جایی که آخرین بار آن‌ها را در رایانه خود ذخیره کرده‌اید در دسترس هستند.

 

 

برای تأیید فرآیند پاک کردن تاریخچه دانلود، روی گزینه Remove All در پنجره‌ای که به‌صورت پاپ‌اپ ظاهر می‌شود کلیک کنید. سپس لیست دانلود‌های شما پاک خواهد شد.