به‌طور پیش‌فرض، چت‌های واتس‌اپ به‌صورت end-to-end یا سرتاسری رمزگذاری می‌شوند، اما نسخه‌های پشتیبان برای کاربران آیفون رمزگذاری نمی‌شوند. برای امنیت بیشتر، شما می‌توانید رمزگذاری end-to-end را برای پشتیبان‌گیری‌های WhatsApp خود فعال کنید. در اینجا روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

برای شروع، اپ WhatsApp را در iPhone خود باز کنید. سپس، روی گزینه Settings با نماد چرخ‌دنده در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

 

 

در صفحه Settings، روی گزینه Chats ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، روی گزینه Chat Backup ضربه بزنید.

 

 

در این‌جا، روی گزینه End-to-end Encrypted Backup ضربه بزنید.

 

 

صفحه بعدی به شما نشان می‌دهد که رمزگذاری Backup غیرفعال است. برای ادامه، روی گزینه Turn On ضربه بزنید.

 

 

سپس، روی گزینه Create Password ضربه بزنید.

 

 

یک رمز عبور جدید با طول حداقل 6 کاراکتر و یک حرف تایپ کنید. سپس روی دکمه Next در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. همان رمز عبور را دوباره در صفحه بعدی تایپ کنید و روی دکمه Next در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

 

لازم‌به‌ذکر است که این رمز عبور را باید در جایی امن یادداشت و نگه‌داری کنید. اگر آن را گم کنید، دسترسی به نسخه پشتیبان چت‌های خود را از دست خواهید داد.

 

 

در مرحله بعد، روی دکمه Create در پایین صفحه ضربه بزنید تا تأیید کنید که می‌خواهید یک نسخه پشتیبان رمزگذاری شده End-to-End ایجاد کنید. سپس WhatsApp نسخه پشتیبان شما را با رمزگذاری سرتاسری آماده کرده و در iCloud ذخیره می‌کند.

 

 

کار تمام است. ازاین‌پس، اگر بخواهید نسخه پشتیبان چت‌های WhatsApp خود را بازیابی کنید، باید همان رمز عبوری که برای رمز‌گذاری پشتیبان‌گیری چت‌های خود تنظیم کرده‌اید را وارد کنید.