راه‌اندازی مجدد یا Restart کردن آیفون 13 یک راه حل عالی برای برطرف کردن مشکلات و یا شروعی تازه است. ما در اینجا چندین روش مختلف برای انجام این کار به شما خواهیم گفت که در iPhone 13 Mini، iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

روش راه‌اندازی مجدد آیفون 13 با استفاده از دکمه‌های سخت افزاری

برای راه‌اندازی مجدد آیفون 13 با استفاده از دکمه‌های سخت‌افزاری، ابتدا باید آیفون خود را خاموش کنید. برای انجام این کار، دکمه Side در لبه سمت راست و دکمه افزایش صدا را در سمت چپ فشار داده و نگه دارید.

 

 

دکمه‌ها را تا زمانی نگه دارید که نوار لغزنده slide to power off روی صفحه‌نمایش ظاهر شود. سپس، انگشت خود را روی دایره سفید قرار داده و به سمت راست بکشید تا خاموش شود.

 

 

در مرحله بعد، بایستی دوباره آیفون 13 خود را روشن کنید. برای انجام این کار، دکمه Side را از لبه سمت راست آیفون خود فشار داده و تا زمانی که لوگوی اپل در وسط صفحه‌نمایش ظاهر شود آن را نگه دارید. بعد از چند لحظه، آیفون شما روشن شده و آماده استفاده است.

روش راه‌اندازی مجدد آیفون 13 با استفاده از اپ Settings

همچنین می‌توانید از طریق اپ تنظیمات آیفون خود را خاموش کرده و راه‌اندازی مجدد کنید. برای شروع، اپ Settings را با لمس کردن نماد چرخ‌دنده باز کنید. اگر نمی‌توانید اپ تنظیمات را پیدا کنید، می‌توانید انگشت خود را روی صفحه‌نمایش قرار داده و به سمت پایین بکشید، سپس در کادر جستجوی Spotlight کلمه Settings را تایپ کنید و از نتایج جستجو نماد چرخ‌دنده را لمس کنید.

 

 

پس از باز شدن اپ Settings، گزینه General را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه General، به پایین بروید و گزینه Shut Down را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، نوار لغزنده slide to power off ظاهر می‌شود. برای ادامه، انگشت خود را روی دایره سفید قرار داده و به سمت راست بکشید.

 

 

سپس، آیفون شما خاموش می‌شود. برای روشن کردن مجدد آن، دکمه Side را از لبه سمت راست آیفون خود فشار داده و تا زمانی که لوگوی اپل روی صفحه‌نمایش ظاهر شود آن را نگه دارید. بعد از چند لحظه، آیفون شما روشن شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

روش راه‌اندازی مجدد آیفون 13 با استفاده از AssistiveTouch

همچنین شما می‌توانید با استفاده از یک ویژگی دسترسی به نام AssistiveTouch، آیفون 13 خود را راه‌اندازی مجدد کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید AssistiveTouch را فعال کنید. برای فعال کردن این ویژگی، اپ تنظیمات را باز کرده و گزینه Accessibility را انتخاب کنید. سپس گزینه Touch را لمس کرده و AssistiveTouch را انتخاب کنید. در مرحله بعد، دکمه موجود درمقابل گزینه AssistiveTouch را فعال کنید.

 

 

پس از آن، یک دکمه ویژه به شکل یک دایره خاکستری با یک دایره سفید کوچک وسط آن در کنارهٔ صفحه‌نمایش شما ظاهر می‌شود. هر زمان که بخواهید آیفون خود را راه‌اندازی مجدد کنید، دکمه AssistiveTouch را لمس کرده و گزینه Device را انتخاب کنید. سپس گزینه More را لمس کرده و گزینه Restart را انتخاب کنید.

 

 

پس از لمس کردن گزینه Restart، یک پیام به‌صورت پاپ‌آپ ظاهر شده و از شما می‌خواهد روند راه‌اندازی مجدد آیفون خود را تایید کنید. برای ادامه، دکمه Restart را لمس کنید.

 

روش راه‌اندازی مجدد اجباری iPhone 13

اگر آیفون شما قاطی یا هنگ کند و با هیچ‌یک از روش‌های بالا خاموش یا راه‌اندازی مجدد نشود، می‌توانید از روش راه‌اندازی مجدد اجباری استفاده کنید. راه‌اندازی مجدد اجباری روشی برای خاموش کردن و راه‌اندازی مجدد آیفون بدون انجام فرآیند خاموش کردن معمولی است. و فقط در مواقع اضطراری از این روش استفاده می‌شود.

 

برای انجام یک راه‌اندازی مجدد اجباری، باید دو دکمه افزایش و کاهش صدا را سریع و پشت سر هم فشار دهید و سپس دکمه سوم را فشار داده و نگه دارید. برای شروع، ابتدا دکمه افزایش صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید، و پس از آن دکمه Side را از لبه سمت راست فشار داده و نگه دارید. دکمه Side را باید تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه‌نمایش مشاهده کنید نگه دارید.

 

 

هنگامی که لوگوی اپل ظاهر شد، آیفون شما راه‌اندازی مجدد شده است.

 

تا آیفون شما بررسی‌های راه‌اندازی مجدد را انجام می‌دهد روشن شدن آن ممکن است کمی طول بکشد. اما وقتی این کار انجام شد، صفحه قفل ظاهر می‌شود و می‌توانید قفل آیفون خود را طبق معمول باز کرده و از آن استفاده کنید. اگر مشکلی که داشتید برطرف نشد، می‌توانید با پشتیبانی مشتریان اپل تماس بگیرید.