اگر قصد دارید آیفون 13 خود را به شخص دیگری هدیه دهید و یا بفروشید، ابتدا لازم است داده‌ها و اطلاعات حساب کاربری خود را به‌طور کامل از آن پاک کنید. به این فرآیند بازنشانی تنظیمات کارخانه یا factory reset گفته می‌شود که انجام دادن آن از طریق اپ Settings در iPhone 13، iPhone 13 Mini، iPhone 13 pro و iPhone 13 Pro Max کار بسیار آسانی است. در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

قبل از انجام factory reset یک نسخه پشتیبان تهیه کنید

هر زمان که بخواهید آیفون خود را factory reset کنید، بهتر است یک نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید. برای انجام این کار، می‌توانید از Finder در Mac، iTunes در Windows، یا iCloud استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از Quick Start اطلاعات آیفون 13 خود را مستقیماً به گوشی جدید خود منتقل کنید.

 

قبل از انجام factory reset حتماً Find My iPhone را نیز غیرفعال کنید

اگر می‌خواهید آیفون 13 خود را به شخص دیگری واگذار کنید، باید Find My iPhone را نیز غیرفعال کنید، که موقعیت مکانی آیفون شما را در صورت دزدیده شدن یا گم شدن ردیابی می‌‌کند. برای انجام این کار، اپلیکیشن Settings را باز کنید و نام حساب کاربری خود را در بالای صفحه لمس کنید. سپس گزینه Find My را لمس کرده و Find My iPhone را انتخاب کنید، در مرحله بعد دکمه موجود در مقابل گزینه Find My iPhone را روی حالت Off قرار دهید.

 

نحوه پاک کردن همه داده‌ها و بازنشانی تنظیمات کارخانه در آیفون 13

برای پاک کردن تمام محتوای آیفون 13 خود و بازنشانی تنظیمات کارخانه، ابتدا اپ Settings را باز کنید.

 

 

در اپ Settings، گزینه General را لمس کنید.

 

 

در صفحه General، به پایین بروید و گزینه Transfer or Reset iPhone را لمس کنید.

 

 

در صفحه Transfer or Reset settings، گزینه Erase All Content and Settings را لمس کنید.

 

قبل از انجام این کار مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از آیفون 13 خود دارید. زیرا شما درحال حذف کردن دائمی همه داده‌ها مانند عکس‌ها، ویدیوها، ایمیل‌ها، پیام‌ها، اپلیکیشن‌ها و موارد دیگر هستید!

 

 

در مرحله بعد، با لمس کردن گزینه Continue انجام فرآیند factory reset را تأیید کنید. در صورت لزوم، رمز عبور گوشی یا رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید. سپس، روند بازنشانی تنظیمات کارخانه شروع می‌شود و آیفون 13 شما تمام داده‌ها را پاک می‌کند. وقتی این کار تمام شد، یک صفحه خوش آمد گویی مشاهده می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد آن را از نو راه‌اندازی کنید.