اگر گوشی اندروید دارید که از fast charging پشتیبانی نمی‌کند، در اینجا روش‌هایی را برای شارژ سریع‌تر گوشی بررسی می‌کنیم.
 

هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید.

بسیاری از کاربران زمانی که گوشی متصل به شارژ است از آن استفاده می‌کنند، این موضوع برای گوشی مضر است. زیرا منجر به مصرف انرژی بیشتر و در نتیجه کاهش سرعت شارژ می‌شود.

 

 

شبکه‌های بی‌سیم را خاموش کنید.

شبکه‌های بی‌سیم روی گوشی از جمله مواردی هستند که بیشترین مصرف باتری را دارند از جمله بلوتوث، وای‌فای، NFC، جی‌پی‌اس، هات‌اسپات و دیگر شبکه‌ها. بنابر این روشن کردن این ویژگی‌ها در حین شارژ شدن گوشی درصد زیادی از باتری را مصرف می‌کند، پس بهتر هست گزینه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را خاموش و غیرفعال کنید.

 

 

Airplane Mode را فعال کنید.

علاوه بر غیرفعال کردن شبکه‌های بی‌سیم، مانند مرحله قبل ترجیحاََ بهتر هست Airplane Mode یا همان حالت پرواز را فعال کنید. این کار کمک می‌کند تا گوشی سریع‌تر شارژ شود، اما چرا؟

زیرا شبکه‌های تلفن همراه به‌صورت دائمی تلاش می‌کنند تا به دکل‌های شبکه متصل شوند و این منجر به مصرف انرژی می‌شود. مخصوصاََ زمانی که شبکه نوسان دارد. روشن کردن حالت پرواز باعث غیرفعال شدن اینترنت می‌شود و در نتیجه اعلانی دریافت نخواهید کرد.

 

 

power saving mode را فعال کنید.

اکثر گوشی‌های امروز دارای حالت power saving mode یا همان حالت ذخیره انرژی هستند، این حالت تعداد برنامه‌ها و فرآیندهای در حال اجرا در پس‌زمینه که منابع شما را مصرف می‌کنند تا حد زیادی کاهش می‌دهد که به نوبه خود سرعت شارژ را هنگام اتصال به برق افزایش می‌دهد.

این حالت شامل چندین گزینه می‌باشد مانند گزینه medium که برخی از سرویس‌ها را غیرفعال می‌کند یا گزینه high که تعداد سرویس‌ها و برنامه‌های موجود را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

 

 

از سالم بودن شارژر و کابل شارژ اطمینان حاصل کنید.

اگر راه حل‌های قبلی را امتحان کرده‌‌اید و همچنان گوشی به کندی شارژ می‌شود، در این صورت ممکن است مشکل از کابل USB شارژر باشد. بهتر است با یک کابل جدید گوشی را شارژ کنید، همچنین از شارژرهای اصل استفاده کنید.