اگر یک حساب ایمیل جدید ایجاد کرده‌اید، یا آدرس ایمیل دیگری دارید که ترجیح می‌دهید آن را جایگزین ایمیل قبلی اکانت اینستاگرام خود کنید. در اینجا نحوه انجام این کار در موبایل و دسک‌تاپ را به شما خواهیم گفت.

 

نحوه تغییر دادن ایمیل اکانت اینستاگرام در موبایل

برای شروع، اپ اینستاگرام را در گوشی iPhone یا Android خود باز کنید، سپس نماد پروفایل را در پایین صفحه لمس کنید.

 

 

در صفحه پروفایل، گزینه Edit profile را لمس کنید.

 

 

در صفحه Edit profile، گزینه Personal information settings را از پایین صفحه لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه E-mail Address را لمس کنید.

 

 

پس از آن، صفحه تغییر ایمیل را مشاهده خواهید کرد. در اینجا، آدرس ایمیل جدیدی که می‌خواهید جایگزین ایمیل قبلی شود را وارد کنید. سپس، در گوشه سمت راست بالای صفحه، نماد تیک را لمس کنید.

 

 

پس از لمس کردن نماد تیک، اعلان Check Your Email را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه، دکمه OK را لمس کنید.

 

 

اینستاگرام یک ایمیل تایید به آدرس ایمیل جدیدی که وارد کرده‌اید ارسال می‌کند. بنابراین، صندوق ورودی ایمیل خود را باز کنید، ایمیل دریافت شده از طرف اینستاگرام را پیدا کرده و باز کنید. سپس، دکمه آبی‌رنگ Confirm email address را لمس کنید.

 

 

کار تمام است. اکنون آدرس ایمیل حساب کاربری اینستاگرام شما، به آدرس ایمیل جدیدی که وارد کرده‌اید تغییر پیدا کرده است.

 

نحوه تغییر دادن ایمیل اکانت اینستاگرام در دسک‌تاپ

اگر از رایانه رومیزی Windows، Mac، Linux یا Chromebook استفاده می‌کنید، از طریق وب‌سایت اینستاگرام نیز به‌راحتی می‌توانید آدرس ایمیل حساب کاربری خود را تغییر دهید.

 

برای انجام این کار، ابتدا یک مرورگر وب را در رایانه خود باز کنید. سپس، وب‌سایت اینستاگرام را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

 

پس از وارد شدن به حساب کاربری خود، در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی نماد پروفایل کلیک کنید.

 

 

از منوی باز شده، گزینه Profile را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه پروفایل، روی گزینه Edit Profile، در کنار نام کاربری خود کلیک کنید.

 

 

در صفحه Edit Profile، کمی به پایین بروید تا فیلد Email را مشاهده کنید. روی فیلد Email کلیک کرده و آدرس ایمیل جدیدی که می‌خواهید در حساب کاربری خود از آن استفاده کنید را وارد کنید. سپس، روی دکمه Submit کلیک کنید.

 

 

پس از آن، اینستاگرام یک ایمیل تایید به آدرس ایمیل جدیدی که وارد کرده‌اید ارسال می‌کند. بنابراین، صندوق ورودی ایمیل خود را باز کرده و ایمیلی که از طرف اینستاگرام دریافت کرده‌اید را باز کنید. سپس، دکمه آبی رنگ Confirm email address را لمس کنید.

 

 

اکنون، آدرس ایمیل اکانت اینستاگرام شما به آدرس ایمیل جدیدی که وارد کرده‌اید تغییر پیدا کرده است. از این پس، برای ورود به حساب کاربری خود در اینستاگرام باید از آدرس ایمیل جدیدی که وارد کرده‌اید استفاده کنید.