فعال بودن رمزعبور یا Passcode از ورود کاربران غیرمجاز به گوشی آیفون شما محافظت می‌کند، اما اگر فکر می‌کنید نیازی به رمزعبور ندارید، به‌راحتی می‌توانید آن را غیرفعال کنید. این کار باعث می‌شود که گوشی شما در دسترس عموم قرار بگیرد، و ما به شما توصیه می‌کنیم که این کار را انجام ندهید. با این حال، در اینجا نحوه انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

برای غیرفعال کردن رمزعبور در آیفون، باید رمزعبور فعلی گوشی و همچنین رمزعبور Apple ID خود را در اختیار داشته باشید. زیرا در حین غیرفعال کردن رمزعبور، این جزئیات را وارد خواهید کرد.

 

غیرفعال کردن رمزعبور در آیفون

برای شروع، اپ Settings را با لمس کردن نماد چرخ‌دنده در آیفون خود باز کنید.

 

در اپ تنظیمات یا Settings، باید به گزینه Passcode دسترسی پیدا کنید. اگر از iPhone X یا جدیدتر استفاده می‌کنید، گزینه Face ID & Passcode را لمس کنید. و اگر آیفون شما قدیمی‌تر از iPhone X است، گزینه Touch ID & Passcode را لمس کنید. اگر گزینه Touch ID & Passcode را نیافتید، گزینه Passcode را لمس کنید.

 

 

در صفحه Enter Passcode، رمزعبور فعلی آیفون خود را وارد کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Turn Passcode Off را لمس کنید.

 

 

در صفحه‌ای که باز می‌شود، گزینه Turn Off را لمس کنید.

 

 

 سپس، در صفحه Apple ID Password که باز می‌شود. رمز عبور Apple ID خود را تایپ کرده و گزینه Turn Off را لمس کنید.

 

 

در صفحه Turn Off Passcode، رمزعبور فعلی آیفون خود را وارد کنید.

 

به خاطر داشته باشید که اگر آیفون شما رمزعبور نداشته باشد، هر فردی که به آن دسترسی فیزیکی پیدا کند به‌راحتی می‌تواند هر کاری که خواست با آن انجام دهد. بنابراین، قبل از انجام این کار مطمئن شوید که مشکلی نسبت به این موضوع ندارید.

 

 

سپس، به صفحه Touch ID & Passcode باز خواهید گشت. در اینجا، به‌جای گزینه Turn Passcode Off، گزینه Turn Passcode On را مشاهده خواهید کرد. این تغییر به این معناست که رمزعبور آیفون شما با موفقیت غیرفعال شده است. اگر دوباره بخواهید آیفون خود را ایمن کرده و رمزعبور آن را فعال کنید. طبق مراحلی که در بالا گفته شد، به صفحه Touch ID & Passcode مراجعه کرده و گزینه Turn Passcode On را انتخاب کنید.

 

 

 

ویدیو از vahidheshmati