راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در سیستم ویندوز 11 خود وارد شوید. برای مثال، می‌توانید از رمزعبور، پین یا بیومتریک با استفاده از Windows Hello روی سخت‌افزار سازگار استفاده کنید.

با این حال، برخی از کاربران ممکن است نیازی به وارد کردن رمزعبور یا پین هر بار نداشته باشند. اگر نمی‌خواهید دائماً رمز و غیره را وارد کنید، می‌توانید ویندوز 11 خود را طوری تنظیم کنید که به‌طور خودکار وارد سیستم شوید.

توجه به این نکته مهم است که اگر در یک مکان عمومی هستید یا یک سیستم مشترک با چندین حساب کاربری دارید، صفحه ورود به سیستم اولین لایه محافظی برای داده‌های حساس شما است. بنابراین وقتی سیستم خود را طوری تنظیم می‌کنید که به‌طور خودکار وارد سیستم شوید، اساساً یک سیستم باز است که همه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. با این حال، جوانب مثبت و منفی را بسنجید و مراحل زیر را دنبال کنید.

 

نحوه غیرفعال کردن Windows Hello در ویندوز 11

برای ورود خودکار به سیستم، ابتدا باید ویژگی Windows Hello را غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن Windows Hello در ویندوز 11، روی دکمه Start کلیک کنید و Settings رو باز کنید یا از کلیدهای ترکیبی Windows + i استفاده کنید.

 

 

 

بعد از باز شدن Settings، روی Accounts در سمت چپ و گزینه ‌Sign-in options در سمت راست کلیک کنید.

 

 

به قسمت Additional settings بروید و گزینه For improved security, only allow Windows Hello sign-in for Microsoft accounts on this device را با استفاده از سوئیچ در حالت OFF یعنی خاموش قرار بدید.

 

 

حالا از منوی کشویی If you’ve been away, when should Windows require you to sign in again گزینه Never را انتخاب کنید.

 

 

در بخش Ways to sign in، روش ورود به سیستم فعلی خود را انتخاب کنید و روی دکمه Remove کلیک کنید و زمانی که از شما خواسته شد اعتبار حساب مایکروسافت خود را تایپ کنید.

 

 

ورود خودکار به سیستم در ویندوز 11

اکنون که Windows Hello غیرفعال شده است، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر به‌صوررت خودکار وارد سیستم شوید.
کلیدهای ترکیبی Windows + R را بزنید تا پنجره Run ظاهر شود و تایپ کنید netplwiz و روی OK کلیک کنید یا Enter را بزنید.

 

 

 

وقتی پنجره User Accounts باز شد، تیک گزینه Users must enter a user name and password to use this computer در بالا را بردارید و روی OK کلیک کنید.

 

 

حالا آدرس ایمیل اکانت مایکروسافت خود را در قسمت User name و رمزعبور حساب خود را دو بار وارد کرده و روی OK کلیک کنید.

 

 

در نهایت، ویندوز 11 را مجدداً راه‌اندازی کنید و به‌طور خودکار با اعتبار حساب مایکروسافتی که وارد کرده‌اید وارد سیستم می‌شود.

دیگر نیازی به وارد کردن پین، رمز عبور یا استفاده از بیومتریک نخواهید داشت. توجه داشته باشید که صفحه ورود به سیستم را به‌طور مختصر می‌بینید، اما مستقیماً بدون وارد کردن اطلاعات کاربری به دسک‌تاپ شما می‌رود.