اوایل هفته گذشته، مایکروسافت شروع به انتشار بیلد 22563 ویندوز 11 اینسایدر در کانال Dev کرد. این به‌روزرسانی مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید از جمله نوار وظیفه بهینه‌سازی شده برای تبلت و بهبود ویجت‌های ویندوز 11 را به همراه داشت.

با این حال، یکی از تغییرات عملی نادیده گرفته شده مایکروسافت در این بیلد، منوی جدید بلوتوث در quick settings است.

دیگر نیازی به باز کردن تنظیمات برای جابه‌جایی بین دستگاه‌های جفت شده‌تان ندارید. بنابراین، در اینجا نحوه فعال کردن منوی جدید بلوتوث در بیلدهای Dev Insider ویندوز 11 را در حال حاضر بررسی می‌کنیم.

 

 

چه چیزی در منوی جدید بلوتوث در Quick Settings ویندوز 11 وجود دارد؟

منوی جدید بلوتوث در Quick Settings ویندوز 11 مدیریت دستگاه‌های بلوتوث را آسان‌تر می‌کند. دقیقاً مانند نحوه عملکرد جابه‌جایی Wi-Fi، امروزه دیگر لازم نیست برای اتصال، قطع کردن یا بررسی سطح باتری دستگاه‌های بلوتوث خود به اپلیکیشن تنظیمات بروید.

در منوی جدید بلوتوث در Quick Settings، دو بخش اختصاصی دستگاه‌های جفت شده و دستگاه‌های جفت نشده را مشاهده خواهید کرد. اکنون، این یک پیشرفت بزرگ نسبت به اجرای فعلی است، که در آن شما فقط یک کلید روشن و خاموش بلوتوث در منوی Quick Settings دریافت می‌کنید.

 

 

منوی جدید بلوتوث را در ویندوز 11 فعال یا غیرفعال کنید

برای فعال کردن منوی جدید بلوتوث در Quick Settings، به ابزار ViveTool نیاز دارید. اگر ViveTool را روی رایانه شخصی ویندوز 11 خود ندارید، می توانید آخرین نسخه ViveTool را از اینجا دانلود کنید.

 

در مرحله بعد، روی فایل ZIP کلیک راست کرده و گزینه Extract All را از منو برای استخراج فایل‌های ViveTool انتخاب کنید.

 

 

اکنون روی دکمه Browse کلیک کنید تا پوشه مقصد را تغییر دهید.

 

 

از پنجره باز شده مسیر Windows -> System32 را انتخاب و روی Select Folder کلیک کنید.

 

 

برای انتقال فایل‌های ViveTool به پوشه System32 بر روی Extract کلیک کنید.

 

 

حالا ViveTool را راه‌اندازی کرده‌اید و می‌توانید دستورات ViveTool را از طریق Command prompt با مجوزهای Administrator اجرا کنید. کلید Windows را فشار دهید، cmd را در نوار جستجو در بالا تایپ کنید و روی Run as administrator در سمت راست کلیک کنید تا یک پنجره جدید Command prompt باز شود.

 

 

دستورات زیر را در پنجره خط فرمان اجرا کنید و در آخر سیستم را ریستارت کنید.

vivetool addconfig 35221101 2
vivetool addconfig 29881313 2

 

 

اگر می‌خواهید به منوی بلوتوث قدیمی بازگردید، دستورات زیر را اجرا کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه‌اندازی کنید.

vivetool delconfig 35221101 2
vivetool delconfig 29881313 2

 

 

منوی جدید بلوتوث یک افزودنی مناسب برای ویندوز 11 است. این منوی بلوتوث نیاز به باز کردن تنظیمات برای جابه‌جایی بین دستگاه‌های بلوتوث را از بین می‌برد. در حالی که در حال حاضر فقط برای Insiders در دسترس است، می‌توان انتظار داشت که مایکروسافت این ویژگی را در نسخه اصلی بعدی ویندوز 11 قرار دهد.