تنظیم نبودن مقدار حساسیت ماوس ممکن است در حین کار کردن با آن شما را با مشکل روبه‌رو کند. برای جابه‌جایی روی صفحه‌نمایش با ماوسی که به اندازه کافی حساس نیست ممکن است شما را مجبور کند که چندین بار آن را برداشته و از نو به سمت مورد نظر بکشید. همچنین ماوسی که بیش از حد حساس باشد ممکن است کلیک دقیق با آن برای‌تان دشوار شود. در اینجا نحوه تغییر دادن میزان حساسیت ماوس در ویندوز 10 و 11 را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه تغییر دادن میزان حساسیت ماوس از طریق اپ Settings

برای شروع، روی دکمه Start کلیک کنید. سپس، عبارت Mouse settings را در نوار جستجو تایپ کرده و دکمه Enter را فشار دهید. در پنجره ماوس که ظاهر می‌شود، نوار لغزنده موجود در مقابل گزینه Mouse pointer speed را روی مقداری که می‌خواهید تنظیم کنید. اکنون می‌توانید پنجره Settings یا تنظیمات را ببندید.

 

 

روش تغییر دادن میزان حساسیت ماوس از طریق Control Panel

مقدار حساسیت ماوس را از طریق اپلیکیشن کنترل پنل نیز می‌توانید تغییر دهید. برای دسترسی به اپ کنترل پنل، روی دکمه Start کلیک کنید و عبارت control panel را در کادر جستجو تایپ کرده و سپس دکمه Enter را فشار دهید تا باز شود. همچنین برای باز کردن آن می‌توانید روی گزینه Open در پایین اپ Control Panel از نتایج جستجو نیز کلیک کنید.

 

 

در پنجره Control Panel، روی نوار جستجو در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و عبارت mouse را تایپ کنید.

 

 

پس از انجام جستجو، روی گزینه Change the mouse pointer display or speed کلیک کنید.

 

 

در مرحله بعد، روی تب Pointer Options کلیک کنید و نوار لغزنده موجود در زیر گزینه Select a pointer speed را روی میزانی که می‌خواهید تنظیم کنید. کارتمام است. اکنون می‌توانید پنجره Mouse Properties و Control Panel را ببندید.

 

 

نحوه تنظیم میزان حساسیت ماوس‌های Gaming

همه ماوس‌ها از طریق تنظیمات موجود در اپ Settings در ویندوز 10 و 11 قابل کنترل هستند. با این حال، بسیاری از ماوس‌هایی که برای بازی یا استفاده حرفه‌ای طراحی شده‌اند، نرم‌افزار ویژه‌ای نیز ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد دکمه‌ها و حساسیت آن‌ها را به دلخواه پیکربندی کنید. اگر می‌خواهید از نرم‌افزار مخصوص ماوس خود استفاده کنید، باید نوار لغزنده حساسیت ماوس ویندوز را در وسط قرار دهید.

 

در اینجا پیوندهای دسترسی به نرم‌افزار برخی از محبوب‌ترین ماوس‌ها را قرار داده‌ایم که برای انجام تنظیمات بیشتر روی ماوس خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

اگر اپلیکیشن مخصوص ماوس خود را نصب کرده باشید، احتمالاً با جستجوی نام سازنده ماوس خود در منوی استارت، به راحتی بتوانید آن را پیدا کنید.

 

ویدیو از vahidheshmati