اپلیکیشن‌های اندرویدی دانلود شده از فروشگاه Google Play به‌طور خودکار به‌طور پیش‌فرض به‌روز می‌شوند. اگر ترجیح می‌دهید به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید. در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.


قبل از اینکه به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید، اجازه دهید در مورد اینکه چرا به‌طور پیش‌فرض در فروشگاه Play فعال هستند صحبت کنیم. چه برای خود اندروید باشد و چه اپ‌ها، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار برای آگاهی از آخرین آسیب‌پذیری‌های امنیتی مهم هستند.

به‌روزرسانی خودکار تضمین می‌کند که اپلیکیشن‌های شما همیشه با آخرین رفع اشکال و وصله‌های امنیتی به‌روز هستند. اگر می‌خواهید به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید، مهم است که مطمئن شوید هنوز به‌صورت دستی اپ‌ها را به‌روزرسانی می‌کنید. نرم افزارهای قدیمی ذاتا آسیب‌پذیرتر هستند.

 

نحوه غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار اپلیکیشن‌ها در فروشگاه Play

چگونه به‌روزرسانی‌های خودکار را برای همه اپ‌ها غیرفعال کنید. ابتدا فروشگاه Google Play را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود باز کنید. سپس روی نماد پروفایل خود در بالا سمت راست ضربه بزنید.

 

 

در مرحله بعد، Settings را از منو انتخاب کنید.

 

 

بخش Network preferences را باز کنید و Auto-update apps را انتخاب کنید.

 

 

اکنون از منوی باز شده گزینه Don’t auto-update apps را انتخاب کرده و گزینه Done را لمس کنید.

 

 

بعد از انجام این مراحل بازی‌ها نمی‌توانند به‌طور خودکار در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند.

 

نحوه غیرفعال کردن به‌روزرسانی‌ خودکار اپ‌ها برای یک اپلیکیشن

اگر برنامه‌های خاصی وجود دارد که نمی‌خواهید به‌طور خودکار به‌روزرسانی شوند، می‌توانید آن را بر اساس برنامه غیرفعال کنید. ابتدا فروشگاه Play را باز کنید و به اپلیکیشنی بروید که نمی‌خواهید به‌طور خودکار به‌روزرسانی شود.

 

 

نماد منوی سه نقطه را در بالا سمت راست لمس کنید.

 

 

حالا تیک گزینه Enable Auto Update رو بردارید.

 

 

می‌توانید این کار را برای همه اپ‌ها و بازی‌هایی که نمی‌خواهید به‌طور خودکار در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند، انجام دهید.

به‌طور کلی، این ایده خوبی است که به اپ‌ها اجازه به‌روزرسانی بدهید، اما ممکن است مواردی وجود داشته باشد که بهترین نباشد. خوشبختانه، کنترل آنچه در Play Store می‌گذرد آسان است.