اگر به هر دلیلی دیگر نمی‌خواهید به استفاده از سرویس اینستاگرام ادامه دهید، به‌راحتی می‌توانید حساب کاربری خود را در گوشی آیفون حذف کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت اختیاری بعد از حذف کردن حساب کاربری، اپ اینستاگرام را نیز حذف کنید تا فضای ذخیره‌سازی گوشی‌تان که توسط اینستاگرام اشغال شده است را آزاد کنید. در اینجا روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

وقتی اکانت اینستاگرام خود را حذف می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد

وقتی حساب کاربری خود را حذف می‌کنید، اینستاگرام تمام داده‌های حساب شما از جمله عکس‌ها، ویدیوها، نظرات، لایک‌ها و فالوورها را نیز حذف می‌کند. طبق گفته اینستاگرام، وقتی حساب کاربری خود را حذف می‌کنید، اطلاعات شما هم برای خودتان و هم برای دیگران غیرقابل دسترسی خواهد بود، اما این پلتفرم تا 30 روز پس از درخواست شما برای حذف حساب کاربری خود، عملاً شروع به حذف داده‌ها به صورت داخلی نمی‌کند.

 

به گفته اینستاگرام، فرایند حذف داده‌ها ممکن است تا 90 روز هم طول بکشد. حتی پس از سپری شدن این بازه زمانی، ممکن است بخشی از داده‌های شما به عنوان نسخه پشتیبان نزد این پلتفرم باقی بماند.

 

اگر نمی‌خواهید حساب‌تان را برای همیشه حذف کنید، می‌توانید آن را برای مدتی Disable یا غیرفعال کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد بدون حذف کامل حساب خود، بتوانید از رسانه‌های اجتماعی دور بوده و کمی استراحت کنید.

 

در صورتی که تصمیم به حذف کامل اکانت اینستاگرام خود گرفته‌اید، ابتدا داده‌های حساب کاربری خود را دانلود کرده و اکانت اینستاگرام و فیس‌بوک خود را اگر قبلا به یک‌دیگر متصل کرده بوده‌اید unlink یا جدا کنید. سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 

حذف کردن اکانت اینستاگرام از طریق آیفون

برای حذف اکانت خود، باید از یک مرورگر وب در آیفون خود استفاده کنید زیرا در اپلیکیشن اینستاگرام گزینهای برای حذف اکانت وجود ندارد.

 

برای شروع، مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کرده و سپس صفحه وب Delete Your Account را باز کنید. ما در اینجا از مرورگر Safari استفاده کرده‌ایم.

 

در مرحله بعد، به حسابی که می‌خواهید حذف کنید وارد شوید.

 

 

پس از ورود به حساب کاربری، منوی کشویی موجود در زیر گزینه Why Do You Want to Delete Account? را لمس کرده و دلیل حذف حساب کاربری خود را انتخاب کنید.

 

 

پس از انتخاب دلیل برای حذف حساب کاربری خود، کادر موجود در زیر گزینه Re-enter your password را لمس کرده و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را وارد کنید. اگر رمز عبور حساب کاربری خود را فراموش کرده باشید، می‌توانید گزینه Forget password را لمس کرده و آن را بازیابی کنید.

 

سپس، دکمه Delete Account را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، اعلانی ظاهر شده و به شما می‌گوید قبل از ادامه مطمئن شوید که با از دست دادن اطلاعات حساب خود مشکلی ندارید. برای ادامه، گزینه OK را لمس کنید.

 

 

اینستاگرام تاریخ حذف دائمی اطلاعات حساب کاربری‌تان را به شما نمایش می‌دهد. تا فرا رسیدن تاریخ مشخص شده، می‌توانید دوباره وارد حساب کاربری خود شوید و در صورت تمایل آن را دوباره فعال کنید.

 

اپ اینستاگرام را از آیفون خود حذف کنید

اکنون که دیگر اکانت اینستاگرام ندارید، ممکن است بخواهید اپلیکیشن اینستاگرام را نیز از آیفون خود حذف کنید. زیرا وجود یک اپلیکیشن که استفاده‌ای از آن نمی‌کنید ممکن است باعث شلوغ شدن صفحه اصلی آیفون شما شده و همچنین فضای ذخیره‌سازی را اشغال کند.

 

اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، ابتدا اپ اینستاگرام را در آیفون خود پیدا کنید. سپس، نماد آن را لمس کرده و انگشت خود را کمی روی آن نگه دارید تا نماد همه‌ی اپلیکیشن‌ها شروع به لغزیدن کنند.

 

در گوشه سمت چپ بالای نماد اپ اینستاگرام، نماد × را لمس کنید.

 

 

سپس، از صفحه اعلانی که ظاهر می‌شود گزینه Delete را لمس کنید.

 

 

کار تمام است. اکنون اپلیکیشن اینستاگرام از گوشی شما حذف شده است.