فعال کردن Control Center در آیفون بدون دکمه هوم معمولاً شامل کشیدن انگشت خود به صورت مورب از گوشه سمت راست بالای صفحه‌نمایش است. اگر دست دیگرتان آزاد نیست، این کار خیلی راحت نیست، اما خوشبختانه راه دیگری برای دسترسی به Control Center وجود دارد که حتی نیازی به لمس صفحه‌نمایش ندارد.

می توانیداز Back Tap استفاده کنید، یک ویژگی دسترس‌پذیری که به شما امکان می‌دهد با دو ضربه یا سه ضربه زدن به پشت آیفون، عملکردی را تعیین کنید تا فعال شود.

یکی از اقدامات اختیاری که اپل به شما اجازه می‌دهد به Back Tap اختصاص دهید، Control Center است، و هنگامی که آن را راه‌اندازی کردید، یک راه جایگزین مناسب برای نمایش آن در زمانی است که دستتان پر است.

توجه داشته باشید که Back Tap به یک آیفون 8 یا جدیدتر نیاز دارد که دارای iOS 14 یا بالاتر باشد.

در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

اپ Settings را در آیفون خود باز کنید. گزینه Accessibility را لمس کنید.

در بخش PHYSICAL AND MOTOR گزینه Touch را لمس کنید.

 

 

به پایین اسکرول کنید و گزینه Back Tap را لمس کنید. یکی از گزینه‌های Double Tap به معنی دو ضربه یا Triple Tap به معنی سه ضربه را لمس کنید تا یک عمل را فعال کنید.

Control Center را از لیست انتخاب کنید.

 

 

پس از اختصاص دادن یک عملکرد به Back Tap با استفاده از مراحل بالا، Back Tap بلافاصله آماده استفاده است، بنابراین ادامه دهید و آن را اجرا کنید.

البته می توانید گزینه‌های دیگری به Back Tap در آیفون اختصاص دهید. می‌توانید از آن برای دسترسی سریع به برنامه‌ای خاص استفاده کنید.

می‌توانید برای روشن و خاموش کردن Rotation Lock، فعال کردن زوم، بالا آوردن دوربین، یا حتی راه‌اندازی میانبر، یک Back Tap تنظیم کنید.