Microsoft Defender Application Guard یک ویژگی داخلی ویندوز 11 است که به شما امکان می‌دهد وب‌سایت‌های غیرقابل اعتماد را با استفاده از مرورگر مایکروسافت اج مرور کنید.

این ویژگی یک ماشین مجازی کوچک با استفاده از فناوری Hyper-V ایجاد می‌کند. با استفاده از Defender Application Guard، می‌توانید از مرورگر Edge جدا شده از نصب اصلی استفاده کنید. این بدان معناست که شما می‌توانید هر وب‌سایتی را بدون خطر حملات هکرها یا آلوده کردن رایانه به بدافزار مرور کنید. مهاجم نمی‌تواند اعتبار دستگاه شما را بدزدد.

با این حال، مشکل اینجاست که برای استفاده از این ویژگی به ویندوز 11 پرو یا نسخه بالاتر نیاز دارید. این ویژگی برای نسخه خانگی ویندوز 11 در دسترس نیست.
در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

نحوه فعال کردن Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11

Settings رو با استفاده از کلیدهای ترکیبی Windows + I باز کنید.

Apps را انتخاب و از منوی سمت راست روی Optional features کلیک کنید.

 

 

سپس، در بخش Related settings روی More Windows features کلیک کنید.

 

 

بخش Windows Features برای شما باز خواهد شد، گزینه Microsoft Defender Application Guard را تیک بزنید و روی OK کلیک کنید.

 

 

در آخر باید روی Restart now کلیک کنید.

 

 

چگونه از Microsoft Defender Application Guard در ویندوز 11 استفاده کنیم؟

مایکروسافت اج را باز کنید. سپس، روی دکمه Settings and more با نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

در منوی کشویی، گزینه New Application Guard window را انتخاب کنید. از طرف دیگر، از میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + Q برای باز کردن یک پنجره محافظ استفاده کنید.

 

 

پس از تکمیل مراحل بالا، پنجره جدیدی با نماد محافظ در کنار نوار آدرس باز می‌شود و به شما اطلاع می‌دهد که از Application Guard استفاده می‌کنید.

 

 

جلسات صفحه وب Edge مجازی و ایزوله خواهند شد، بنابراین شما نمی‌توانید تنظیمات خود را با نمایه خود همگام کنید. با این حال، موارد دلخواه شما هنگام استفاده از این ویژگی در دسترس خواهند بود. همچنین، می‌توانید فایل‌ها را دانلود و مشاهده کنید، اما فقط از یک جلسه مرورگر مجازی. شما نمی‌توانید فایل‌ها را به کامپیوتر میزبان منتقل کنید.

به محض راه‌اندازی مجدد رایانه، تمام تنظیمات و تغییرات به طور خودکار حذف می‌شوند.

به این ترتیب Application Guard از رایانه شما محافظت می‌کند.

برای غیرفعال کردن این ویژگی کافیه مراحل بالا را طی و تیک گزینه Microsoft Defender Application Guard را بردارید و روی OK کلیک کنید.

 

 

در آخر روی Restart now کلیک کنید.