اگر حالت تاریک را در ویندوز 11 یا 10 فعال کرده باشید، مایکروسافت اج از تم تیره استفاده می‌کند. با این حال، اگر از تم روشن در ویندوز 11 یا 10 استفاده می‌کنید و می‌خواهید اج در حالت تاریک اجرا شود، باید تم تیره در تنظیمات مایکروسافت اج را به صورت دستی فعال کنید.

در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

مرورگر مایکروسافت اج را باز کنید.

 سپس، روی منوی سه نقطه (Settings and more) کلیک کنید و در منوی کشویی Settings را انتخاب کنید. همچنین، کلیدهای میانبر Alt + F را فشار دهید و تنظیمات را در منو انتخاب کنید.

 


در پنجره تنظیمات مایکروسافت اج، Appearance را در قسمت سمت چپ انتخاب کنید.

 

 

در نوار کناری سمت راست، در بخش Overall appearance باید System default به طور پیش‌فرض انتخاب شود.

یعنی Edge از تنظیمات ظاهری ویندوز 11 یا 10 استفاده می‌کند. اگر می‌خواهید حالت تاریک را خاموش کنید، Light را انتخاب کنید.

و اگر Dark Mode را فعال کردید، Dark را انتخاب کنید. با این حال، برای اینکه Edge به طور خودکار از تم روشن یا تاریک استفاده کند، باید گزینه System default را انتخاب کنید.

با این حال، تنظیمات فوق فقط ظاهر مایکروسافت اج را تغییر می‌دهد، نه ظاهر صفحات وب را.

این بدان معناست که اگر یک صفحه وب از پس‌زمینه سفید استفاده کند، بدون در نظر گرفتن حالت تاریک در Edge، با پس‌زمینه سفید ظاهر می‌شود.

اگر می‌خواهید تمام وب‌سایت‌هایی را که بازدید می‌کنید مجبور کنید از حالت تاریک استفاده کنند، با ما همراه باشید.

مرورگر مایکروسافت اج شامل یک تنظیم آزمایشی است که به شما امکان می‌دهد حالت تاریک را در تمام وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید اعمال کنید.

 مرورگر مایکروسافت اج را باز کنید.

 در نوار آدرس، دستور زیر را کپی و پیست کنید و کلید Enter را در صفحه کلید فشار دهید تا لیست experiments باز شود

edge://flags

 

 

در کادر جستجو تایپ کنید dark mode

 

 

وقتی کارتان تمام شد، ورودی Auto Dark Mode for Web Contents را با مقدار Default مشاهده خواهید کرد که به معنی خاموش است. روی کادر کشویی کلیک کنید و گزینه Enabled را انتخاب کنید تا Dark Mode را برای تمام صفحات وب که بازدید می‌کنید فعال شود.

 

 

در نهایت، روی دکمه Restart کلیک کنید و حالت تاریک برای تمام صفحات وب که بازدید می‌کنید اعمال می‌شود.