برای کمک به تایپ سریع‌تر و راحت‌تر، آیفون شما یک ویژگی predictive text یا همان متن پیش‌بینی را ارائه می‌کند که به‌طور خودکار کلماتی را که احتمالاً تایپ کنید پیشنهاد می‌کند. می‌توانید این ویژگی را هم از تنظیمات و هم از منوی صفحه‌کلید آیفون خود فعال کنید.

به عنوان مثال، اگر شروع به تایپ کردن How are کنید، این ویژگی به طور خودکار you را پیشنهاد می‌کند.

بنابراین جمله‌ای که به دست می‌آید How are you است.

در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

این ویژگی بر اساس داده‌هایی که از مکالمات گذشته، سبک نوشتن و سایت‌هایی که در Safari بازدید کرده‌اید، کلمات را پیش‌بینی می‌کند.

همچنین ممکن است از سایر برنامه‌ها و فعالیت اخیر شما برای پیشنهاد کلمات استفاده کند.
 

predictive text را از طریق settings آیفون فعال کنید

اگر در حال حاضر چیزی را تایپ نمی‌کنید یعنی صفحه‌کلید شما باز نیست، از برنامه تنظیمات برای فعال کردن predictive text در تلفن خود استفاده کنید. ابتدا اپلیکیشن Settings را در آیفون خود اجرا کنید. سپس گزینه General و Keyboard را لمس کنید.

 

 

به پایین اسکرول کنید و با استفاده از سوئیچ کناری Predictive را فعال کنید.

 

 

کار شما تمام شد از این پس، صفحه‌کلید شما کلماتی را پیشنهاد می‌کند که باید در متن خود هنگام تایپ متن در آیفون خود استفاده کنید.

 

predictive text را از طریق Keyboard Settings آیفون فعال کنید

اگر چیزی را تایپ می‌کنید و صفحه‌کلید آیفون شما باز است، می‌توانید از گزینه‌ای در خود صفحه‌کلید برای تغییر ویژگی predictive text استفاده کنید. برای انجام این کار، صفحه‌کلید آیفون خود را باز کنید، سپس نماد کره زمین را لمس کنید و نگه دارید.

 

 

در منوی باز شده Keyboard Settings را انتخاب کنید.

 

 

در صفحه Keyboards به پایین بروید. سپس، ویژگی Predictive را فعال کنید.

 

 

اکنون صفحه‌کلید شما کلماتی را که احتمالاً تایپ می‌کنید پیش‌بینی می‌کند. و به این ترتیب تایپ کردن را در آیفون خود سریع‌تر و آسان‌تر می‌کنید.