ویندوز 10 با یک برنامه مدیریت فایل داخلی به نام File Explorer ارائه می‌شود. این برنامه در ویندوز 10 به شما امکان می‌دهد:

فایل‌ها را باز کنید، جابه‌جا کنید، کپی کنید، تغییر نام دهید یا حذف کنید و بسیاری موارد دیگر.

 

 

در این آموزش روش‌های متعدد و راحت برای باز کردن فایل اکسپلورر در ویندوز 10 را با هم مرور خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

 

باز کردن File Explorer با استفاده از شورتکات در Taskbar

 با پیکربندی پیش‌فرض ویندوز 10، یک میانبر از File Explorer در Taskbar یا همان نوار وظیفه ارائه می‌شود. با کلیک بر روی File Explorer در نوار وظیفه ویندوز 10، می‌توانید آن را باز کنید.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از منوی Winx یا Power Menu

فایل اکسپلورر در ویندوز 10 از WinX یا Power Menu قابل دسترسی است. منوی WinX میانبری از بسیاری از عملکردهای داخلی ویندوز 10 از جمله:

Command Prompt ،File Explorer ،Device Manager ،Mobility Center و غیره را در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای دسترسی به WinX یا Power Menu در ویندوز 10، روی دکمه Start کلیک‌راست کرده یا کلید میانبر Windows + X را روی صفحه‌کلید خود فشار دهید.

لیستی از آیتم‌های میانبر را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از اینجا آن‌ها را اجرا کنید. روی گزینه File Explorer کلیک کنید تا باز شود. 

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از Task Manager

Task Manager اساساً برای نظارت بر عملکرد سیستم و وظایف startup یا همان راه‌اندازی در ویندوز 10 استفاده می‌شود. با استفاده از آن، می‌توانید برنامه File Explorer را نیز باز کنید.

ابتدا Task Manager را با فشار دادن کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + Esc باز کنید. روی منوی File کلیک کرده و گزینه Run new task را انتخاب کنید.
 

 

در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، explorer را تایپ کنید و روی دکمه OK کلیک کنید تا File Explorer اجرا شود.

 

 

لازم به ذکر است، برای اجرای فایل اکسپلورر با امتیازات مدیریتی یعنی به عنوان Administrator، قبل از کلیک بر روی دکمه OK مربع کنار Create this task with administrative privileges را علامت بزنید.

 

باز کردن File Explorer با استفاده از کلید میانبر

File Explorer را می‌توان در ویندوز 10 با استفاده از کلیدهای میانبر Windows + E باز کرد. شاید این بهترین روش برای راه‌اندازی File Explorer یا Windows Explorer در هر دستگاه ویندوز باشد.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از Start Menu

درست مانند سایر برنامه‌ها، File Explorer از منوی استارت باز می‌شود. روی دکمه Start یا همان پنجره ویندوز که در پایین سمت چپ مشاهده می‌کنید کلیک کنید و به پایین بروید تا Windows System را پیدا کنید روی آن کلیک کنید تا گسترش پیدا کند. روی گزینه File Explorer کلیک کنید تا باز شود.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از Command Prompt

Run را با استفاده از کلیدهای میانبر Windows + R باز کنید. تایپ کنید cmd و روی OK کلیک کنید تا باز شود.

 

 

بعد از باز شدن CMD تایپ کنید explorer سپس کلید Enter را فشار دهید تا File Explorer باز شود.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از PowerShell

Run را با استفاده از کلیدهای میانبر Windows + R باز کنید، سپس تایپ کنید Powershell و روی OK کلیک کنید.

 

 

در پنجره Powershell ویندوز، explorer را تایپ کنید و دکمه Enter را از صفحه‌کلید بزنید تا File Explorer باز شود.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از نوار Search در Taskbar

ویندوز 10 دارای نوار جستجو در Taskbar است تا به سرعت هر برنامه‌ای را پیدا و باز کنید.

روی دکمه جستجوی موجود در نوار وظیفه کلیک کنید و File Explorer را در نوار جستجو تایپ کنید. در نتایج موجود، روی File Explorer کلیک کنید تا باز شود. 

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از میانبر دسک‌تاپ

میانبر دسک‌تاپ File Explorer را می‌توان در ویندوز 10 ایجاد کرد تا از روی دسک‌تاپ ویندوز 10 به سرعت به آن دسترسی داشته باشید. برای این کار روی فضای خالی ویندوز دسک‌تاپ کلیک‌راست کرده و گزینه New و سپس Shortcut را انتخاب کنید.

 

 

در نوار جستجوی پنجره باز شده Create Shortcut تایپ کنید explorer.exe و سپس روی دکمه Next کلیک کنید.

 

 

روی دکمه Finish کلیک کنید.

 

 

پس از انجام مراحل بالا، میانبر اکسپلورر را در دسک‌تاپ ویندوز 10 مشاهده خواهید کرد. روی این نماد میانبر دوبار کلیک کنید تا File Explorer باز شود.

 

 

باز کردن File Explorer با استفاده از پنجره Run

برای دسترسی به File Explorer می‌توانید از پنجره Run استفاده کنید. برای باز کردن Run کلیدهای میانبر Windows + R را فشار دهید. explorer را در کادر تایپ کنید و روی دکمه OK کلیک کنید تا پنجره File Explorer باز شود.