اگر از Microsoft Edge به عنوان مرورگر ترجیحی در ویندوز 11 یا 10 استفاده می‌کنید، باید نوار Edge را در رایانه شخصی خود فعال کنید تا بیشترین استفاده را از Edge داشته باشید. هنگامی که نوار Edge را فعال کردید، می‌توانید از هر کجا به Microsoft Edge دسترسی داشته باشید.

مرورگر مایکروسافت اج در نوار کناری سمت راست به عنوان یک ویجت روی صفحه‌نمایش شما قرار می‌گیرد.

می‌توانید از نوار کناری در اینترنت جستجو یا مرور کنید، ایمیل‌ها را بررسی کنید، وضعیت آب و هوا یا اخبار را ببینید و غیره. اگرچه نوار Edge به طور پیش‌فرض در نوار کناری سمت راست صفحه‌نمایش شما قرار دارد، می‌توانید این ویجت شناور را به مکان دیگری روی صفحه منتقل کنید. این به نیاز شما بستگی دارد.

علاوه بر این، می‌توانید وب‌سایت‌های مورد علاقه خود را به منو اضافه کنید و در صورت نیاز، می‌توانید آن‌ها را با یک کلیک باز کنید.

 

نحوه فعال کردن Edge bar

مرورگر مایکروسافت اج را در ویندوز 11 یا 10 خود باز کنید.

 سپس، روی منوی سه نقطه کلیک کنید و در منوی کشویی تنظیمات را انتخاب کنید. همچنین، میانبر صفحه‌کلید Alt + F را فشار دهید و تنظیمات را در منو انتخاب کنید.

 

 

زمانی که صفحه Settings باز شد، در نوار کناری سمت چپ روی Edge bar کلیک کنید.

در سمت راست Edge bar روی سوئیچ کناری Automatically open Edge bar when the computer starts کلیک کنید تا فعال شود.

 

 

در نهایت، کامپیوتر خود را مجددا راه‌اندازی کنید تا نوار Edge را ببینید.

 

 

پس از انجام مراحل بالا، نوار Edge به طور خودکار هر بار که سیستم خود را راه‌اندازی می‌کنید باز می‌شود.

اگر می‌خواهید نوار Edge را به صورت دستی باز کنید، مرورگر Edge را باز کنید و روی منوی سه نقطه کلیک کنید و در منوی کشویی تنظیمات را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی دکمه Personalize در کنار گزینه Personalize your Edge bar feed کلیک کنید. اکنون، می‌توانید همه موضوعاتی را که می‌توانید انتخاب یا حذف کنید از نوار Edge پیدا کنید.