آیا به دنبال بهترین افزونه کش وردپرس هستید؟ ذخیره‌سازی به شما کمک می‌کند سرعت سایت وردپرس خود را افزایش داده و عملکرد سایت را افزایش دهید. در این راهنما، ما بهترین افزونه کش وردپرس را برای سایت شما به اشتراک می‌گذاریم. در این مقاله با بهترین افزونه های کش وردپرس آشنا خواهم شد.

 

پلاگین کش وردپرس چیست؟

 

 

اگر بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول بکشد، 57 درصد بازدیدکنندگان سایت شما را ترک خواهند کرد در نتیجه واضح است که افزایش سرعت لود وب سایت برای تجربه کاربر ضروری است.

چندین راه آسان برای افزایش سرعت سایت وردپرس وجود دارد، مانند بهینه سازی تصاویر، خرید سرویس CDN و البته موضوع اصلی این مقاله، افزونه کش وردپرس.

اگر می‌خواهید راهی آسان و سریع برای بهینه سازی سرعت وب سایت وردپرسی خود داشته باشید، می‌توانید از پلاگین وردپرس برای کش سایت استفاده کنید. کش داده‌ها یکی از اولین مواردی است که برای افزایش سئو سایت باید به آن نگاه کنید. در ادامه برخی از افزونه‌ها را بررسی می‌کنیم که می‌توانند این فرآیند را برای شما ساده و حتی خودکار کنند.

کش فرآیند ذخیره و کپی از فایل‌های سایت شما در یک مکان ذخیره سازی موقت است. انجام این کار به یک صفحه وب اجازه ‌می‌دهد تا سریعتر به مرورگر بازدید کننده تحویل داده شود.

برای درک کامل مزایای کش، بیایید مرور کنیم که وقتی یک بازدیدکننده برای اولین بار وب سایت شما را ‌می‌بیند چه اتفاقی ‌می‌افتد.

هنگا‌می‌که کاربر از صفحه ای در سایت شما بازدید ‌می‌کند، مرورگر او درخواستی را به سرور میزبان وب سایت شما ارسال ‌می‌کند و عناصر مختلف سایت شما را ‌می‌خواهد - از جمله فایل‌های HTML، شیوه نامه‌های CSS، جاوا اسکریپت، تصاویر و موارد دیگر. سپس سرور شما این منابع را ‌می‌سازد و آنها را به مرورگر کاربر ‌می‌فرستد و در نتیجه یک صفحه وب روی صفحه نمایش آنها نشان داده ‌می‌شود.

اگر وب سایت شما از حافظه پنهان استفاده ‌می‌کند، برخی از اطلاعات صفحات وب سایت شما به صورت محلی در دستگاه کاربر ذخیره ‌می‌شود. دفعه بعد که کاربر از صفحه‌ای در وب‌سایت شما بازدید می‌کند، برخی از این اطلاعات به جای وب سرور شما، از حافظه محلی رایانه وی دریافت می‌شود. همانطور که ‌می‌توانید حدس بزنید، دریافت داده‌ها از یک کش سریعتر از بازیابی آن از یک وب سرور دور است.

 علاوه بر این، با کش کردن وب سایت شما، سرور شما از منابع کمتری برای بارگذاری یک صفحه وب استفاده می کند که به نوبه خود زمان تا اولین بایت (TTFB) را کاهش می دهد. TTFB مدت زمان بین ارسال درخواست از سوی مرورگر به سرور و دریافت اولین بایت داده آن است. این کار باعث بهبود عملکرد کلی وب سایت شما می شود.

 

بهترین پلاگین های کش وردپرس

بهترین افزونه‌های کش برای وردپرس به شما این امکان را می‌دهد که پست‌ها و صفحات خود را به سرعت و به راحتی ذخیره کنید. در ادامه، مجموعه ای از پلاگین‌های پریمیوم و رایگان برای وردپرس آورده شده است که این کار را انجام می‌دهند.

 

۱.WP Fastest Cache

WP Fastest Cache بالاترین امتیاز افزونه کش در فهرست رسمی‌وردپرس است. نسخه رایگان WP Fastest Cache طیف وسیعی از ویژگی‌های پیشرفته را ارائه می‌دهد. با استفاده از این افزونه، مدیران سایت می‌توانند تمامی‌فایل‌های کش شده و فایل‌های CSS و JS کوچک‌شده را حذف کنند یا برای حذف آن‌ها در زمان خاصی برنامه‌ریزی کنند. همچنین آنها می‌توانند گزینه حافظه پنهان را برای دستگاه‌های تلفن همراه و کاربرانی که وارد سیستم شده اند فعال یا غیرفعال کنند و همه اینها با علامت زدن کادری در صفحه تنظیمات انجام میشود.

 

۲.WP Rocket

 

 

WP Rocket یک افزونه کش غیر رایگان است که طیف گسترده ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد. WP Rocket علاوه بر ارائه پیش بارگیری کش و فشرده سازی GZIP، کاربران را قادر می‌سازد تا فایل‌های CSS و JS را کوچک و ترکیب کنند، تصاویر را بارگذاری کنند، منابع جاوا اسکریپت مسدود کننده رندر را حذف کنند، CSS استفاده نشده را حذف کنند، و پاکسازی خودکار پایگاه داده را برنامه ریزی کنند. این افزونه راه حل عالی برای بهینه سازی نمرات Core Web Vitals شما و سریعتر کردن سایت شما با چند کلیک است.

 

۳.Autoptimize

Autoptimize یک پلاگین رایگان است که طیف وسیعی از ویژگی‌های بهینه سازی از جمله ویژگی‌های اولیه و پیشرفته را ارائه می‌دهد:

·        شما میتوانید جاوا اسکریپت و CSS را کوچک کنید.

·        میتواند فشرده سازی و ترکیب جاوا اسکریپت و CSS را انجام دهد.

·        حافظه پنهان دارد.

·        پیش بارگذاری و اتصال اولیه را ارائه میدهد.

 

۴.LiteSpeed Cache

 

 

LiteSpeed Cache یکی دیگر از افزونه‌های کش پنج ستاره در فهرست وردپرس است. این پلاگین می‌تواند فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت شما را کوچک کرده و ترکیب کند، تصاویر بارگذاری تنبل، تصاویر را بهینه سازی خودکار و موارد دیگر انجام دهد.

 

۵.WP-Optimize

WP-Optimize یک افزونه کش پنج ستاره دیگر در فهرست وردپرس با بیش از یک میلیون نصب فعال است. شما می‌توانید تنظیمات افزونه را به گونه‌ای پیکربندی کنید که به مرورگرهای سرویس گیرنده دستور دهد تا از منابع ذخیره‌سازی شده مجدد استفاده کند، فایل‌های HTML، CSS و جاوا اسکریپت را فشرده کند، و CSS و جاوا اسکریپت را کوچک و به تعویق بیاندازد تا اندازه و تعداد درخواست‌ها به سرور شما کاهش یابد.

 

 کلام آخر

افزونه کش یک افزونه ضروری وردپرس برای افزایش عملکرد سایت و افزایش رضایت کاربر است. می‌توانید از هر یک از افزونه‌های بالا برای ایجاد یک وب‌سایت سریع استفاده کنید که بازدیدکنندگان خود را به وجد می‌آورد بدون اینکه هیچ کدی در قالب یا فایل‌های htaccess بارگذاری کنید. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید با کارشناسان مجرب وب‌رمز تماس حاصل نمایید.