ویندوز 11 و 10 دارای تنظیمات داخلی هستند که به کاربران کمک می‌کند تا به طور خودکار نوار وظیفه را پنهان کنند.

در این ترفند، ما شما را از طریق ایجاد میانبر دسک‌تاپ برای مخفی کردن خودکار نوار وظیفه در ویندوز 11 یا 10 راهنمایی می‌کنیم. حتی می‌توانید این میانبرهای دسک‌تاپ را به Taskbar یا منوی Start پین کنید تا سریع‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

نحوه ایجاد یک میانبر دسک‌تاپ برای مخفی کردن خودکار نوار وظیفه در ویندوز 11 یا 10

روی فضای خالی دسک‌تاپ کلیک‌راست کرده و New > Shortcut را انتخاب کنید.

 

 

کد زیر را در قسمت Type the location کپی کنید، روی Next کلیک کنید.

powershell -command "&{$p='HKCU:SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects3';$v=(Get-ItemProperty -Path $p).Settings;$v[8]=3;&Set-ItemProperty -Path $p -Name Settings -Value $v;&Stop-Process -f -ProcessName explorer}"

 

 

پس از آن در قسمت Type a name نام میانبر را Turn On Auto Hide Taskbar بگذارید.

سپس، روی دکمه Finish کلیک کنید تا میانبر دسک‌تاپ Turn On Auto Hide Taskbar ایجاد شود.

 

 

فقط روی میانبر دسک‌تاپ Turn On Auto Hide Taskbar دوبار کلیک کنید. نوار وظیفه بلافاصله ناپدید می‌شود. با انتقال مکان‌نما به پایین دسک‌تاپ، نوار وظیفه دوباره ظاهر می‌شود.

 

نحوه ایجاد یک میانبر دسک‌تاپ برای باز کردن خودکار نوار وظیفه در ویندوز 11 یا 10

 روی فضای خالی دسک‌تاپ کلیک‌راست کرده و New > Shortcut را انتخاب کنید.

 

 

کد زیر را در قسمت Type the location کپی کنید، روی Next کلیک کنید.

powershell -command "&{$p='HKCU:SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\StuckRects3';$v=(Get-ItemProperty -Path $p).Settings;$v[8]=2;&Set-ItemProperty -Path $p -Name Settings -Value $v;&Stop-Process -f -ProcessName explorer}"

 

 

پس از آن در قسمت Type a name نام میانبر را Turn Off Auto Hide Taskbar بگذارید.

سپس، روی دکمه Finish کلیک کنید تا میانبر دسک‌تاپ Turn Off Auto Hide Taskbar ایجاد شود.

 

 

فقط روی میانبر دسک‌تاپ Turn Off Auto Hide Taskbar دوبار کلیک کنید. نوار وظیفه بلافاصله ظاهر می‌شود و در پایین نوار وظیفه قابل مشاهده خواهد بود.

اگر می‌خواهید این آیکون‌های دسک‌تاپ را به منوی Start یا Taskbar پین کنید، روی آن کلیک‌راست کرده و Pin to Start و Pin to taskbar را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

 

 

اگر می‌خواهید با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه‌کلید به میانبری که ایجاد کرده‌اید دسترسی داشته باشید، روی میانبر ایجاد شده در دسک‌تاپ راست‌کلیک کرده و گزینه Properties را در منو انتخاب کنید.

 

 

بعد از باز شدن پنجره Properties روی تب Shortcut کلیک کنید.

اکنون موس را داخل کادر Shortcut key قرار دهید و هر کلیدی را در صفحه‌کلید فشار دهید. ویندوز Ctrl + Alt را به آن میانبر اضافه می‌کند. اکنون روی Apply و سپس دکمه OK را کلیک کنید.