خط کش‌ها در Microsoft Word به شما این امکان را می‌دهند که متن، گرافیک، جداول و سایر عناصر را در اسناد خود قرار دهید. شما می‌توانید خط کش‌های افقی و عمودی را در سند Word خود پنهان کنید تا کمی فضای اضافی به دست آورید.

مایکروسافت ورد شامل دو خط کش است و شما طبق نیاز خود خط کش‌های افقی، عمودی یا هر دو را فعال می‌کنید.

Horizontal Ruler یا خط کش افقی برای نمای طرح‌بندی چاپ و طرح‌بندی وب موجود است.
Vertical Ruler یا خط کش عمودی فقط برای نمای طرح‌بندی چاپ موجود است.

 

چگونه خط کش افقی را نشان دهیم یا پنهان کنیم؟

هنگامی که یک سند Word را در رایانه شخصی خود باز می‌کنید، به طور پیش‌فرض هیچ خط کشی را نشان نمی‌دهد. اما، شما می‌توانید آن را با توجه به نیاز خود فعال کنید.

یک سند Word را باز کنید.

 روی تب View در نوار منوی بالا کلیک کنید. در گروه Views روی دکمه Print Layout کلیک کنید. Ruler فقط در نماهای Print Layout و Web Layout ظاهر می‌شود. در نهایت، گزینه Ruler را در گروه Show یعنی نمایش تیک بزنید. اکنون Word خط کش افقی را بالای متن نمایش می‌دهد.

 

 

اگر می‌خواهید خط کش را مخفی کنید، روی تب View در نوار منوی بالا کلیک کنید. در گروه Views روی دکمه Print Layout یا Web Layout کلیک کنید.

در نهایت، تیک گزینه Ruler را در گروه Show بردارید. اکنون Word خط کش افقی را در بالای متن پنهان می‌کند.

 

چگونه خط کش‌های عمودی و افقی را نشان دهیم یا پنهان کنیم؟

یک سند Microsoft Word را باز کنید. روی تب File کلیک کنید.

 

 

در نوار کناری سمت چپ Options را انتخاب کنید.

 

 

وقتی Word Options باز شد، به تب Advanced بروید. به سمت پایین به بخش Display بروید و مربع کنار Show vertical ruler in Print Layout view را علامت بزنید.

برای بازگشت به سند روی OK کلیک کنید.

 

 

روی تب View در نوار منوی بالا کلیک کنید. در گروه Views روی دکمه Print Layout کلیک کنید، هر دو خط کش فقط در نمای Print Layout ظاهر می‌شوند. در نهایت، گزینه Ruler را در گروه Show تیک بزنید. Word اکنون خط کش‌های افقی و عمودی را نمایش می‌دهد.

 

 

اگر می‌خواهید هر دو خط کش را پنهان کنید، روی تب View در نوار منوی بالا کلیک کنید. در گروه Views روی دکمه Print Layout کلیک کنید.

در نهایت، تیک گزینه Ruler را در گروه Show بردارید. Word اکنون هر دو خط کش را پنهان می‌کند.

برای پنهان کردن خط کش عمودی تیک گزینه Show vertical ruler in Print Layout view را طبق مراحل بالا بردارید.
برای پنهان کردن خط کش عمودی، مراحل بالا را از 1 تا 6 تکرار کنید و در مرحله 5، تیک گزینه Show vertical liner in Print Layout را بردارید.