در  ویندوز 11، هنگامی که می‌خواهید فایلی را با استفاده از هر برنامه‌ای ذخیره کنید، به طور پیش‌فرض، ذخیره فایل در درایو نصب ویندوز، که معمولاً درایو C است، انجام می‌شود. همین امر در مورد برنامه‌هایی که از فروشگاه مایکروسافت نصب می‌کنید نیز صدق می‌کند. این به شما پیشنهاد تغییر مکان را نمی‌دهد و به طور خودکار در درایو C دانلود و نصب می‌شود.

اگر چندین درایو یا پارتیشن روی رایانه خود دارید و می‌خواهید از پارتیشن‌های دیگر برای ذخیره فایل‌ها استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از برنامه تنظیمات، مکان ذخیره فایل‌ها و نصب برنامه‌ها را به طور پیش‌فرض تعیین کنید. به این ترتیب، می‌توانید بار روی حافظه اصلی یا پارتیشن را کاهش دهید.

در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

چگونه محل ذخیره پیش‌فرض را در ویندوز 11 تغییر دهیم؟

کلیدهای Windows + i را در صفحه‌کلید فشار دهید تا Settings باز شود، System را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

 

 

روی Storage در نوار کناری سمت راست کلیک کنید.

 

 

روی Advanced storage settings کلیک کنید.

 

 

روی Where new content is saved کلیک کنید.

 

 

از منوی کشویی New app will save to استفاده کنید و پارتیشنی را انتخاب کنید که در آن برنامه‌های فروشگاه مایکروسافت آینده به طور خودکار نصب شوند.

روی Apply کلیک کنید.

 

 

به صورت مشابه، می‌توانید یک مکان جدید را برای تغییر مکان پیش‌فرض برای انواع فایل‌های دیگر انتخاب کنید. باید از هر منوی کشویی برای هر نوع فایل یعنی اسناد، موسیقی، عکس‌ها و ویدیوها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و نقشه‌های آفلاین استفاده کنید و مکان ذخیره پیش‌فرض جدید را انتخاب کنید.

سپس، روی دکمه Apply برای هر تنظیم کلیک کنید.

لطفاً مطمئن شوید که این تنظیمات بر برنامه‌های دانلود شده یا نصب شده قبلی تأثیری نخواهد گذاشت. با این حال، هنگامی که یک برنامه جدید را دانلود یا نصب می‌کنید، در مکان جدیدی که تنظیم کرده‌اید ذخیره می‌شود.

 

چگونه محل ذخیره پیش‌فرض را در ویندوز 10 تغییر دهیم؟

 کلیدهای Windows + i را در صفحه‌کلید فشار دهید تا Settings باز شود، روی System کلیک کنید.

 

 

Storage را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید. به پایین در نوار کناری سمت راست بروید تا More storage settings را پیدا کنید.

روی Change where new content is saved کلیک کنید.

 

 

باید از هر منوی کشویی برای هر نوع فایل مانند برنامه‌ها، اسناد، موسیقی، عکس‌ها و ویدیوها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و نقشه‌های آفلاین استفاده کنید و مکان ذخیره پیش‌فرض جدید را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی دکمه Apply برای هر تنظیم کلیک کنید.