برخی از برنامه‌ها دارای امتیاز هستند به این معنی که فقط توسط برخی از کاربران خاص استفاده شوند. بنابراین، اگر با استفاده از حساب کاربری شخص دیگری وارد سیستم شده‌اید و می‌خواهید آن برنامه را راه‌اندازی کنید، ممکن است لازم باشد از سیستم خارج شوید و با استفاده از حساب کاربری خود وارد سیستم شوید.

اما در عوض، می‌توانید مستقیماً آن برنامه را با اجرای یک کاربر دیگر راه‌اندازی کنید. به محض اینکه کاربر یعنی شما، بدون خروج از سیستم برنامه را به عنوان یک کاربر دیگر اجرا کند، یک پنجره کوچک ظاهر می‌شود و از کاربر می‌خواهد که اعتبار حساب کاربری یعنی یوزر نیم و پسورد خود را که برنامه باید با آن باز شود را وارد کند.

این عالی نیست؟ این واقعاً باعث صرفه‌جویی در زمان و مشکلات غیرضروری برای ورود مجدد به حساب کاربری دیگر می‌شود. در این ترفند شما را برای انجام این کار راهنمایی می‌کنیم.

اگر شورتکات برنامه روی صفحه دسک‌تاپ قرار دارد، مستقیم به سراغ آن بروید، اگر شورتکات برنامه را در دسک‌تاپ پیدا نکردید، به سادگی کلید Windows را فشار دهید و نام برنامه را در قسمت جستجو تایپ کنید.

در این ترفند، ما از برنامه ++Notepad به عنوان مثال استفاده کرده‌ایم.

ابتدا عبارت ++Notepad را در نوار جستجوی ویندوز تایپ کنید و هنگامی که نام برنامه در منوی استارت ظاهر شد، روی آن کلیک‌راست کرده و Open file location را انتخاب کنید.

 

 

با این کار پوشه‌ای که فایل اجرایی برنامه یعنی فایل exe در آن وجود دارد باز می‌شود.

حالا فایل اجرایی برنامه را پیدا کرده و در حالی که کلید Shift را روی صفحه‌کلید خود فشار داده و نگه داشته‌اید، روی فایل exe برنامه کلیک‌راست کنید.

 با این کار Run as different user در context menu یعنی منوی زمینه ظاهر می‌شود.

 روی Run as different user در منوی زمینه کلیک کنید، که می‌توانید دقیقاً در زیر گزینه Run as administrator آن را پیدا کنید.

 

 

پس از کلیک بر روی Run as different user، پنجره کوچکی روی صفحه سیستم ظاهر می‌شود. شما باید نام حساب کاربری و رمز عبور را وارد کنید.

 در نهایت روی OK در پنجره‌ای که برنامه را به عنوان کاربر دیگری باز می‌کند و نه کاربری که برای ورود به سیستم استفاده می‌شود، کلیک کنید.

 

 

با استفاده از این روش می‌توانید هر برنامه‌ای را به عنوان یک کاربر متفاوت در سیستم ویندوز خود اجرا کنید.