هر عکس دیجیتالی در آیفون شما دارای تعدادی پیکسل است که میزان وضوح و ابعاد آن را مشخص می‌کند. هرچه تعداد پیکسل‌های یک عکس بیشتر باشد، به این معناست که جزئیات بیشتری را در خود ذخیره کرده و وضوح بالایی دارد. اگر از iOS 15 یا بالاتر استفاده می‌کنید، در اینجا نحوه مشاهده اندازه و کیفیت یک تصویر از طریق اپ Photos را بررسی خواهیم کرد.

 

برای شروع، اپلیکیشن Photos را در آیفون خود باز کنید. در مرحله بعد، عکسی که می‌خواهید کیفیت آن را بررسی کنید، لمس کنید تا باز شود.

 

 

پس از باز شدن تصویر مورد نظر، انگشت خود را روی آن قرار داده و به سمت بالا بکشید. همچنین می‌توانید دکمه Info با نماد حرف i داخل یک دایره کوچک در پایین صفحه را لمس کنید.

 

 

با لمس کردن دکمه Info، یک کادر کوچک در قسمت پایین صفحه ظاهر می‌شود که شامل اطلاعات تصویر است. در اینجا، وضوح و ابعاد تصویر را می‌توانید در خط دوم مشاهده کنید. مانند 12 MP • 4032 x 3024.

 

در این حالت، 12 MP به معنای 12 مگاپیکسل و مقدار تقریبی پیکسل تصویر است. و 4032 x 3024 به معنای عرض و ارتفاع تصویر است، که عرض آن 4032 پیکسل و ارتفاع آن 3024 است.

 

 

برای بستن کادر اطلاعات، دوباره دکمه Info را در پایین صفحه لمس کنید. می‌توانید این کار را با هر تصویر دیگری که در اپ Photos دارید تکرار کنید تا کیفیت و ابعاد پیکسل آن را بررسی کنید.