شنیدن صدای غیرضروری از هر جایی ممکن است برای اکثر مردم آزاردهنده باشد. معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که یک وب‌سایت را باز می‌کنید و شروع به پخش یک ویدیو می‌کنید.

اگر تب‌های زیادی را باز کرده باشید، فهمیدن اینکه صدا از کجا می‌آید آسان نیست. خوشبختانه مرورگر گوگل کروم به شما این امکان را می‌دهد که با کلیک‌راست بر روی تب و انتخاب Mute Site، صدا را متوقف کنید. مجدداً روی تب کلیک راست‌کرده و Unmute Site را برای گوش دادن به صدا انتخاب کنید.

 

Tab Audio Muting چیست؟

کروم به غیر از Mute Site و Unmute Site، ویژگی Tab Audio Muting را نیز ارائه می‌دهد. عملکرد ThisTab Audio Muting Chrome به شما این امکان را می‌دهد که با کلیک بر روی نماد بلندگو در تب مرورگر، به سرعت صدای تب را با صدا یا بی‌صدا کنید.

هنگامی که Tab Audio Muting را در Chrome فعال می‌کنید، هر بار که یک وب‌سایت صدا پخش می‌کند، نماد بلندگو در آن تب ظاهر می‌شود. می‌توانید با کلیک کردن بر روی نماد بلندگو یا نشان‌دهنده صوتی مستقیماً روی تب، سریعاً یک تب را با‌صدا یا بی‌‌صدا کنید، و دیگر نیازی به کلیک‌راست روی برگه و انتخاب Mute Site نیست.

در این اینجا شما را راهنمایی می‌کنیم که چگونه می‌توانید Tab Audio Muting را در Google Chrome فعال کنید.

 ابتدا Google Chrome را در مک، ویندوز 10، ویندوز 11 یا لینوکس باز کنید.


 سپس موارد زیر را در نوار آدرس کروم کپی و جایگذاری کنید و کلید Enter را از صفحه‌کلید فشار دهید.

chrome://flags/#enable-tab-audio-muting

از Tab audio muting UI control، گزینه Enabled را انتخاب کنید.

 

 

سپس، روی دکمه Relaunch در پایین پنجره کروم کلیک کنید.

 

 

پس از انجام مراحل بالا، Tab Audio Muting در Google Chrome فعال می‌شود.

برای تست Tab Audio Muting، در یک وب‌سایت موسیقی یا ویدیویی را باز و پخش کنید. شما یک نماد بلندگو را در آن تب مشاهده خواهید کرد.

روی آن کلیک کنید تا بی‌صدا شود. دوباره روی نماد بلندگو کلیک کنید تا صدا را بشنوید.