تصور کنید بتوانید بدون هیچ هزینه اضافه‌ای و تنها با اتصال به اینترنت، از جاذبه‌های گردشگری دلخواه خود دیدن کنید؛ در خیابان‌ها قدم بزنید و از نمایی نزدیک با آن‌ها آشنا شوید. آیا این موضوع امکان‌پذیر است؟ بله! این روزها فناوری‌های پیشرفته و تکنولوژی‌های جدید صنعت گردشگری را متحول کرده‌اند و توریسم مجازی را برای تمامی افراد میسر ساخته‌اند. برای آشنایی با این فناوری و تجربه‌ی یک گردشگری مجازی شگفت‌انگیز با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

سفر با تورهای مجازی به چه معناست؟

تور مجازی در حقیقت شبیه سازی از یک مکان است که به طور معمول شامل چندین سکانس ویدئویی یا تصویر ثابت می شود. این نوع تور حتی می تواند از عناصر چند رسانه ای دیگر مانند افکت های صدا، موسیقی، نریشن و متن استفاده کند. اصطلاح تور مجازی اغلب برای توصیف انواع رسانه های ویدئویی و عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید اصطلاح پانوراما برای توصیف یک نمای کلی و همه جانبه چه در ویدئو و چه عکاسی به کار می رود. با این وجود اصطلاح تور پانورامیک و تور مجازی اغلب با تورهای مجازی ای مرتبط هستند که با استفاده از تصاویر ثابت ایجاد می شوند. چنین تورهای مجازی از تعدادی شات تشکیل شده اند که از یک نقطه خاص، ثبت می شوند. به این صورت که دوربین ها و لنزها دور آن چیزی می چرخند که به آن نقطه عدم انطباق می گویند.

در چه مواقع می‌توانیم مجازی سفر کنیم؟

کاهش هزینه‌ها: یکی از فواید سفرهای مجازی این است که شما بدون صرف هیچ هزینه‌ای می‌توانید از جاهای دیدنی کشورهای مختلف دیدن کنید. تنها باید بسته اینترنت خریداری کرده و برای یک گردشگری جذاب و متفاوت آماده شوید!

دسترسی محدود: جاهایی وجود دارد که دسترسی به آن ها به خاطر محدودیت فضا و یا محافظت از آثار هنری محدود است. این مکان ها که برای بسیاری از افراد محدودیت دارند، تنها قابلیت بازدید به صورت مجازی دارند. از همین رو هیچ رقابتی با گردشگران حقیقی وجود ندارد. مکان های دیگری چون استودیوی Abbey Road هم معمولا به روی عموم باز نیستند چرا که استفاده های کاری دارند و برخی ساختمان ها نیز خانه های شخصی هستند که به ندرت به روی عموم باز هستند. همچنین مکان های دیگری نیز وجود دارد که آماده تخریب هستند؛ در این موارد نیز تور مجازی به کمک بازدیدکنندگان می شتابد.

بازدیدهای پیشرفتهدر موارد دیگر یک تور مجازی می تواند با عناصر دیگر مانند عکس، ویدئو و تقسیرها ترکیب شده تا تجربه سفری غنی ایجاد شود. در واقع این تورهای مجازی از مرز بین دیدار محض و یک سرگرمی عبور می کنند. جاذبه اصلی تورهای پیشرفته این است که افرادی که قبلا به آن مکان رفته اند، هنوز ممکن است علاقه مند به تور مجازی و بر عکس باشند.

دنیاهای مجازی: یکی از بخش هایی که در آن رقابتی میان توریسم حقیقی و مجازی وجود ندارد، دنیاهای مجازیست. دنیای مجازی سه بعدی یا همان زندگی دوم که شما می توانید در آن با افراد دیگری آشنا شوید، اثبات کرده است که مدیریت کردن دیدارهای تعاملی در یک مکان غیر واقعی برای بسیاری از افراد کار سختی نیست. این دنیای خلق شده توسط کاربر، اکنون در عین پیچیدگی بسیار غنی بوده و برخی از ساکنان آن هم به عنوان راهنمایان تور، پول واقعی نیز به دست می آورند.

تجربه‌ای شگفت‌انگیز و واقعی با گردشگری مجازی!

این روزها وسایل ساده سفر را می توان در یک گوشی همراه هوشمند، تبلت یا تلویزیون خانگی خلاصه کرد. اگر می خواهید اندکی هم فانتزی چاشنی سفر خود کنید، یک هدست واقعیت مجازی را هم به این مجموعه بیفزایید. شکی نیست که با گسترش ابداعات تکنولوژیک، ظرفیت های واقعیت مجازی نیز گسترش یافته و تورهای مجازی و با واسطه نیز بیش از پیش مرسوم شده اند. شما می توانید با استفاده از واقعیت مجازی در یک کازینو یا موزه چرخی بزنید در حالی که روی مبل لم داده اید. رفتن به یک حمام عمومی هم در این شرایط و از خانه خودتان چندان غریب به نظر نمی رسد.

اگر همه چیز خوب پیش رود و گردشگری مجازی به خوبی انجام شود، شما احساس خواهید کرد که در محل حضور دارید. اما سوالی که پیش می آید، این است که آیا این تورهای مجازی افراد را برای انجام تور مسافرتی و گردشگری حقیقی متقاعد خواهند کرد؟ پاسخ بسیاری از مردم و به ویژه آن هایی که از این تورهای استفاده می کنند، مثبت است. از نگاه آن ها گردشگری مجازی به توسعه گردشگری حقیقی کمک خواهد کرد.

 

سفر با تور مجازی

 

مزایای استفاده از توریسم مجازی

تورهای واقعیت مجازی نه تنها در ترغیب افراد به دیدن یک مکان مؤثر هستند، بلکه در کمک به برنامه ریزی برای انجام کارها و چگونگی انجام آنها در مکان مورد نظر نیز موفق عمل می کنند. تصور کنید برای یک تعطیلات یک هفته ای یا یک تعطیلات کاری سه روزه برنامه ریزی کرده اید. در بهترین حالت شما می خواهید بهترین لذت را از سفر خود برده و کارهایی را انجام دهید که بیشترین جاذبه را برای شما، خانواده و دوستان تان داشته باشد. همچنین صرفه جویی در هزینه و وقت و سادگی نیز از نقاط مثبت گردشگری مجازی به شمار می روند.

همانطور که می دانید موفق ترین تجربه سفر، تجربه ایست که به لذت ختم شده و این لذت را برای دوستان و خانواده نیز بازگو کنید. تورهای واقعیت مجازی به بازدید کننده حس بهتری از آن چیزی را می دهند که شما قادر به تجربه آن در یک مکان معین هستید. بنابراین شما برای انجام کارهایی که دوست دارید، انگیزه و توان بیشتری نیز دارید.

اضافه کردن تور مجازی به برنامه سفر، می تواند کمک بزرگی به شما بکند. در حقیقت واقعیت مجازی یک ابزار تکنولوژیک عالیِ " امتحان کردن قبل از خرید" است که به شما اجازه تست کردن یک مکان یا فعالیت قبل از رفتن یا انجام را می دهد. به علاوه این نوع تورها به شما فرصت تجربه سریع چیزهایی را می دهند که تحقیق در مورد آن ها می توانست هفته ها به طول بینجامد. به عنوان مثال می توانید با تور مجازی تایلند، ترکیه، روسیه، هند و... در جاهای مختلف کشور بگردید و سپس تور مسافرتی مد نظر خود را رزرو کرده و با خیال راحت سفر کنید. برای خرید تورهای تایلند اینجا را کلیک کنید.

 

سفر مجازی رایگان

 

انواع تورهای مجازی

  1. گوگل استریت ویو:  نمای خیابان گوگل نوعی فناوری است که عکس های سراسر نما را در گوگل ارث و گوگل مپ برای خیابان ها قابل نمایش می سازد. این سرویس که در سال 2005 آغاز به کار کرده است، نخست تنها در چند شهر آمریکا قابل استفاده بود، اما به ندرت در سراسر جهان گسترش یافت و شهرهای زیادی را در برگرفت. گفتنی است که عکس های گوگل را کاروانی از خودروهای ویژه با دوربین ثبت کرده اند.
  2. کاستوم تور: یک برنامه سفر مجزا و مستقل است که منحصرا برای شما طراحی و منظم شده است. این نوع از سفر شامل تراسفرهای فرودگاه و هتل شخصی، بلیط هواپیما، بلیط قطار، کشتی، اجراها، رخدادها و فعالیت ها و راهنماهای تور شخصی می شود. این نوع تور می تواند در هر تاریخ و هر مکان و به هر سبکی باشد که شما می خواهید.
  3. تور ویدئویی: یک ویدئوی متحرک کامل از یک مکان است. با استفاده از یک دوربین، مکان در یک سرعت متحرک مورد فیلمبرداری قرار می گیرد در حالی که به طور مستمر از یک مکان به مکان دیگری در سراسر قلمرو مکان مورد نظر حرکت می کند.

در این مطلب با گردشگری مجازی آشنا شدیم و سعی داشتیم به طور کامل به این مبحث بپردازیم. پس از تجربه جذاب در توریسم مجازی نوبت به نحوه خرید تورهای مسافرتی و گردشگری حقیقی می‌رسد. برای دریافت این تورها و اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با تیم قاصدک 24 (75269-021) تماس بگیرید که به صورت شبانه روزی پاسخگوی شماست. این تورها به مقصد تمامی شهرهای داخلی و کشورهای خارجی وجود دارند و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. از محبوب‌ترین تورهای قاصدک 24 می‌توانیم به تور لحظه آخری استانبول، تورهای ترکیه، تور گرجستان تفلیس، تور تایلند، تور کیش، تور قشم و... اشاره کنیم. با این تورهای مسافرتی می‌توانید تمامی خدمات موردنیاز در سفر را مانند بلیط هواپیما، هتل، بیمه و... دریافت کنید و با خیال راحت سفر شگفت‌انگیز خود را آغاز نمایید.

 

برچسب‌ها: