معمولا، صفحه قفل اولین چیزی است که هنگام به دست گرفتن گوشی خود با آن روبه‌رو می‌شوید و ساعت در وسط این صفحه به شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید بسته به نوع گوشی اندرویدی که در دست دارید ظاهر آن را سفارشی یا شخصی‌سازی کنید تا جلوه بهتری داشته باشد. در اینجا روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

 

متأسفانه، در بسیاری از گوشی‌های اندروید گزینه‌های زیادی برای سفارشی‌سازی صفحه قفل وجود ندارد. و مطمئناً با صفحه قفل آیفون در iOS 16 فاصله زیادی دارند. با این حال، اگر گوشی سامسونگ در دست داشته باشید، گزینه‌های بهتری نسبت به دیگر گوشی‌های اندروید برای سفارشی کردن صفحه قفل در اختیار خواهید داشت.

 

سفارشی کردن ساعت در Google Pixel

گوگل پیکسل گزینه‌های بسیار ساده‌ای برای تنظیم ساعت در صفحه قفل برای کاربران ارائه می‌دهد. به طور کلی شما می‌توانید یک ساعت Double-line بزرگ یا یک ساعت Single-line کوچک در صفحه قفل خود داشته باشید.

 

 

برای شروع، دوبار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا اپلیکیشن تنظیمات باز شود.

 

 

سپس، گزینه Display را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Lock screen را لمس کنید.

 

 

در اینجا، دکمه موجود در مقابل گزینه Double-line clock را روی حالت on یا off قرار دهید.

 

 

برای سفارشی کردن بیشتر ساعت در صفحه قفل، می‌توانید تم خود را تغییر دهید. سپس رنگ ساعت بر اساس تمی که تنظیم کرده‌اید تغییر می‌کند.

 

سفارشی کردن ساعت در Samsung Galaxy

گوشی‌های Samsung Galaxy دارای چندین سبک مختلف برای نمایش ساعت در صفحه قفل هستند که می‌توانید از بین آن‌ها یکی را به دلخواه انتخاب کرده و رنگ آن را نیز تغییر دهید.

 

برای شروع، انگشت خود را یک بار از بالای صفحه به پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا اپ تنظیمات باز شود.

 

 

سپس، گزینه Lock screen را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Clock style را لمس کنید.

 

 

در اینجا، تعدادی از سبک‌های مختلف ساعت برای نمایش در صفحه قفل را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید یکی از آن‌ها را به دلخواه انتخاب کرده و از بخش پایینی که با نماد یک مستطیل و داخل آن حرف A نمایش داده می‌شود رنگ آن را تغییر دهید.

 

 

وقتی سفارشی‌سازی تمام شد، دکمه Done را لمس کنید.

 

 

کار تمام است. با لمس کردن گزینه Done تنظیماتی که اعمال کرده‌اید ذخیره می‌شوند و می‌توانید اپ تنظیمات را ببندید.