در گوشی‌های سامسونگ، شما می‌توانید با فعال کردن گزینه Turn Wi-Fi on/off automatically از صفحه تنظیمات Intelligent Wi-Fi در مکان‌هایی که اغلب از وای‌فای استفاده می‌کنید، Wi-Fi گوشی خود را به صورت خودکار روشن کرده و به آن متصل شوید. به همین ترتیب در گوشی‌های Google Pixel نیز می‌توانید با فعال کردن گزینه Turn On Wi-Fi Automatically از صفحه تنظیمات Network preferences در اپ تنظیمات، به طور خودکار Wi-Fi گوشی خود را روشن کرده و به شبکه‌های ذخیره شده متصل شوید.

 

خاموش کردن Wi-Fi، در حین دور شدن از شبکه‌هایی که اغلب به آن‌ها متصل هستید می‌تواند مقداری از عمر باتری گوشی شما را ذخیره کند. اما نکته آزاردهنده این است که همیشه باید به خاطر داشته باشید که در صورت نزدیک شدن به آن‌ها دوباره Wi-Fi گوشی خود را روشن کنید.

 

بسته به موقعیت مکانی که در آن قرار دارید، اسکن مداوم گوشی شما برای اتصال به یک شبکه Wi-Fi می‌تواند میزان مصرف باتری را بالا ببرد. به همین دلیل، برخی از افراد در حین بیرون رفتن از خانه، محل کار و یا دور شدن از هر لوکیشن دیگری که در آن به یک شبکه وای‌فای متصل هستند، Wi-Fi گوشی خود را خاموش می‌کنند. در اینجا تنظیمات ساده‌ای را به شما نشان خواهیم داد که می‌تواند به صورت خودکار Wi-Fi گوشی شما را در مواقع نزدیک شدن به شبکه‌هایی که از قبل به آن‌ها متصل شده‌اید روشن کند.

 

نحوه روشن کردن وای‌فای به صورت خودکار در Samsung Galaxy

برای روشن کردن Wi-Fi به صورت خودکار در گوشی سامسونگ گلکسی، یک بار انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا اپ تنظیمات باز شود.

 

 

پس از باز شدن اپ تنظیمات، گزینه Connections را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Wi-Fi را لمس کنید.

 

 

در اینجا، نماد منوی سه نقطه را در گوشه سمت راست بالای صفحه لمس کرده و گزینه Intelligent Wi-Fi را انتخاب کنید.

 

 

سپس، دکمه موجود در مقابل گزینه Turn Wi-Fi on/off automatically را روی حالت On یا روشن قرار دهید. برای مشاهده کردن گزینه‌های بیشتر، متنTurn on Wi-Fi automatically when you’re in places you use it frequently and turn it off elsewhere. را لمس کنید.

 

 

در این صفحه می‌توانید برخی از شبکه‌های ذخیره شده را به فهرست Frequently Used اضافه کنید تا موقع قرار گرفتن در آن محل‌ها به گوشی شما کمک کند که وای‌فای را سریع‌تر روشن کند.

 

 

نحوه روشن کردن وای‌فای به صورت خودکار در Google Pixel

اگر از گوشی Google Pixel استفاده می‌کنید، انگشت خود را دو بار از بالای صفحه به سمت پایین بکشید و نماد چرخ‌دنده را لمس کنید تا اپ تنظیمات باز شود.

 

 

سپس، گزینه Network & internet را لمس کنید.

 

 

در مرحله بعد، گزینه Internet را لمس کنید.

 

 

اکنون، کمی به پایین بروید و گزینه Network preferences را لمس کنید.

 

 

در اینجا، دکمه موجود در مقابل گزینه Turn on Wi-Fi Automatically را روی حالت on یا روشن قرار دهید.

 

 

کار تمام است. اکنون، زمانی که در نزدیکی شبکه‌های ذخیره شده قرار بگیرید، Wi-Fi گوشی‌تان به طور خودکار روشن می‌شود.