اگر تا به حال فکر کرده‌اید هفته قبل کجا رفته‌اید، می‌توانید از iPhone یا iPad خود برای بررسی تاریخچه موقعیت مکانی خود استفاده کنید.

علاوه بر این، اگر از Google Maps استفاده می‌کنید، می‌توانید اطلاعات خاصی درباره موقعیت مکانی خود به دست آورید.

در اینجا نحوه مشاهده خلاصه تاریخچه مکان آیفون خود را به شما نشان می‌دهیم. ممکن است از شنیدن اینکه iOS تاریخ، زمان و مکان مکان‌هایی را که رفته‌اید به خاطر می‌آورد و حتی آن مکان‌ها را روی نقشه برای شما تعیین می‌کند، متعجب شوید.

این نباید تعجب آور باشد زیرا هر شرکت و برنامه فناوری بزرگ به نوعی دارای قابلیت ردیابی مکان است. همه این کار را انجام می‌دهند، از جمله توییتر، فیس بوک، اپل و گوگل. رویکردهای مختلفی توسط هر سازمان برای استفاده از داده‌ها استفاده می‌شود. برای مثال، اپل می‌گوید که داده‌های شما را با کسی به اشتراک نمی‌گذارد و فقط سایت‌های اصلی را که در گذشته در آن‌ها بوده‌اید پیگیری می‌کند. از سوی دیگر، گوگل هر اقدامی را که انجام می‌دهید، با دقت ثبت می‌کند، به خصوص اگر از نقشه‌های گوگل استفاده می‌کنید.

 

بررسی تاریخچه موقعیت مکانی در آیفون

Settings را در آیفون خود باز کنید، سپس از صفحه Settings به Privacy & Security بروید.

 

 

از منوی Privacy گزینه Location Services را انتخاب کنید.

 

 

به پایین بروید و System Services را از صفحه Location Services باز کنید.

 

 

در منوی System Services گزینه Significant Location را انتخاب کنید.

 

 

برای بررسی بخش Summary به پایین صفحه بروید.

 

 

اکنون در بخش History، نقشه و فهرستی از مکان‌هایی که در آن منطقه بازدید کرده‌اید به شما نشان داده می‌شود. اگر نگرانی‌هایی در مورد حفظ حریم خصوصی دارید، پیشنهاد می‌کنیم مکان‌های مهم را خاموش کنید. اکنون یک نمای نزدیک از مکان انتخاب شده به همراه فهرستی از زمان‌ها و روزهایی که از آن بازدید کرده‌اید برای شما قابل مشاهده است.

همچنین می‌توانید با انتخاب پاک کردن تاریخچه در پایین، تاریخچه مکان را پاک کنید. مکان‌های بازدید شده توسط شما در قالب خلاصه قابل مشاهده خواهد بود. برای بررسی همه مکان‌های بازدید شده، به یک Apple Mac book نیاز دارید.