اپل آیدی هم به نوعی جزء قابلیت ‌های محصولات شرکت اپل است که برای استفاده کاربران از محصولات این برند می باشد. زمانی که بدانید اپل آیدی در واقع همان شناسنامه دستگاه تان محسوب می‌شود، به اهمیت آن بیشتر پی خواهید برد. در این مطلب قصد داریم به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم پس همراه ما باشید.

 

مزایای اپل ایدی

خرید اپل ایدی مزایا و منافع بسیاری برای کاربرانی که از محصولات شرکت اپل استفاده می کنند به همراه دارد. مزایای این قابلیت به قدری زیاد می باشند که استفاده از آن واقعاً لذت بخش و کاربردی خواهد بود. در این بخش از مقاله قصد داریم که به چند مورد مهم از این مزایا بی شمار اشاره کنیم:

 

1.همگام سازی محتوا از طریق اپل ایدی در محصولات اپل

وقتی که از اپل آیدی کمک بگیرید، می‌توانید محتوای دستگاه ‌های اپل تان را همگام‌ سازی یا اصطلاحاً سینک (Sync)  نماییند. منظور از محتوا تصاویر، کلیه پیام‌ ها، نسخه ‌های پشتیبان (بک آپ‌ ها)، فایل‌ها و ... می باشد. وقتی همگام ‌سازی اتفاق می افتد، به راحتی بدون همراه داشتن مک بوک به تمامی اطلاعاتی که در آن دارید، می توانید دسترسی یابید.

 

2.موقعیت مکانی دستگاه های دزدیده شده یا گم شده

ممکن است اطلاعات و اسناد مهمی در دستگاه تان داشته باشید که برای تان اهمیت بسیار بالایی داشته باشند، در این صورت سرقت آن دستگاه برای شما بسیار گران  و ناراحت کننده تمام می شود. شرکت اپل برای این نگرانی راه کار بسیار عالی در نظر گرفت. اگر حساب اپل آیدی برای موبایل تان ایجاد کرده باشید، هنگامی که دزدیده می شود یا گم می شود، می توانید با قابلیت «Find My» موقعیت مکانی آن را تعیین کرده و آن را شناسایی کنید. بنابراین اگر قصد دارید که از موبایل تان مواظبت کنید، حتماً اپل ایدی را خریداری نمایید تا در این مورد به خصوص به شما کمک کند.

 

3.جلو گیری از ورود به دستگاه اپل در هنگام سرقت آن

در صورتی که اپل ایدی را روی محصولات اپل تان فعال‌ سازی کرده باشید، یک مزیت مهم دیگر هم شامل حال شما خواهد شد. هنگامی که دستگاه شما دزدیده شود، خیلی سریع و فوری می توانید به کمک قابلیت  «Activation Lock»، دستگاه تان را قفل نمایید تا شخص سارق با هیچ ترفندی نتواند از دستگاه شما استفاده کند. افرادی که اطلاعات بسیار مهمی بر روی دسنگاه شان داشته باشند، به خوبی می توانند اهمیت این ویژگی را درک ‌کنند.

4.استفاده از ابزار ها و قابلیت های مهم اپل ایدی در محصولات اپل

 

یکی دیگر از بهترین مزایای منحصر به ‌فرد اپل آیدی، امکان دسترسی توسعه دهندگان و برنامه نویسان به امکانات متنوع همراه با پرداخت مبلغ بسیار کمی برای عضویت می باشد. همچنین این شرکت دسترسی به سیستم سفارش و چاپ عکس و اپرچر را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد. سپس استفاده از فیس تایم، آی مسیج، گیم سنتز، آیتونز، اپل استور، آیکلود و ... از دیگر مزایای عالی استفاده از اپل آیدی می باشند.

 

پرکاربرد ترین سرویس ها برای کاربران اپل ایدی

زمانی که به حساب کاربری تان در اپل دسترسی پیدا می کنید، به راحتی از هر یک از خدماتی که در ادامه آن ها را شرح داده ایم و آن چه که قبلاً به آن اشاره کرده ایم، می توانید استفاده کنید.

 • اپ استور و اپل آرکید
 • اخبار اپل
 • کتاب‌ های اپل
 • اپل فیتنس پلاس
 • اپلیکیشن اپ استور
 • موسیقی اپل
 • فروشگاه اینترنتی اپل
 • اپل کارت، اپل پی، اپل کش
 • پادکست‌ های اپل
 • انجمن‌ های پشتیبانی اپل
 • کانال‌ های اپل تی وی و اپل تی وی پلاس

حتما به خاطر داشته باشید که با استفاده از اپل ایدی، تمام آنچه که در حساب ‌های اپل تان در سرویس ‌های مختلف داشته اید در حساب کاربری ویژه شما ذخیره می شوند. که این داده ‌ها شامل عکس‌ های شخصی و موقعیت مکانی شما است.

 

 

سخن پایانی

در این مطلب توضیح دادیم که که اپل آیدی چه مزایا و کاربردی دارد. با این اوصاف متوجه شدیم که اپل آیدی همان حساب شخصی و کاربری شما در شرکت اپل می باشد که با کمک آن حساب‌ خود را در دستگاه‌ های مختلف همگام سازی کرده و از خدمات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت اپل بهره می برید. دانستیم که اپل  ایدی از ورود عوامل نا مطمئن به سیستم ‌های اپل جلوگیری خواهد کرد و با فعال سازی قفل دستگاه از راه دور، این امکان را از بین می برد که پس از سرقت به هیچ وجه دستگاه باز نشود. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، بسیار سپاس گزاریم.