مدت زمانی که طول می‌کشد گوشی شما به طور خودکار قفل شود از طریق تنظیمات در دسترس است. به‌طور پیش‌فرض، آیفون شما پس از 30 ثانیه روی تایم‌اوت تنظیم شده است. با این حال، ممکن است بخواهید زمان بیشتری برای قفل شدن صفحه‌نمایش آیفون شما بگذرد.

در اینجا به نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

اپ Settings را در آیفون یا آی‌پد خود با لمس کردن نماد چرخ‌دنده باز کنید.

 

 

وقتی Settings باز شد، به پایین بروید و گزینه Display & Brightness را لمس کنید.

 

 

اکنون از لیست گزینه Auto-Lock را لمس کنید، به‌طور پیش‌فرض باید روی 30 ثانیه تنظیم شده باشد.

 

 

اکنون می‌توانید زمان مورد نظر خود را قبل از قفل شدن صفحه انتخاب کنید. شما می‌توانید یک زمان بین 30 ثانیه تا حداکثر پنج دقیقه انتخاب کنید.
علاوه بر این، می‌توانید با انتخاب گزینه Never صفحه‌نمایش آیفون یا آی‌پد خود را در تمام مدت استفاده از آن روشن نگه دارید.

 

 

هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، روی دکمه Back ضربه بزنید، تایم اوت صفحه در آیفون شما به مقداری که انتخاب کرده‌اید تغییر می‌کند.

 

 

به خاطر داشته باشید که تغییر زمان‌بندی صفحه روی قفل خودکار دستگاه iOS شما تأثیر می‌گذارد. با این حال، با فشار دادن دکمه روشن و خاموش، دستگاه شما همچنان مانند معمول قفل خواهد شد.

این ویژگی آیفون یا آی‌پد شما را خاموش می‌کند و دستگاه بعد از مدتی عدم فعالیت قفل می‌شود. این ویژگی دو کار را انجام می‌دهد، یکی ایمن کردن دستگاه شما و دیگری صرفه‌جویی در عمر باتری.

لازم به ذکر است که اگر مهلت قفل خودکار صفحه‌نمایش خود را روی مقدار بالاتر یا Never تنظیم کنید، روی عمر باتری تاثیر خواهد داشت. یعنی عمر باتری کوتاه‌تر می‌شود.